Članovi Upravnog odbora

Stanislav Ćano Koprivica je rođen 1929. godine u Koprivicama, kod Nikšića.

image

Anica Maja Boljević

V.d. predsjednica Upravnog odbora

Anica Maja Boljević je rođena u Podgorici 1967. godine, gdje je završila osnovnu i srednju školu.

1993. godine diplomirala je na Filološkom fakultetu, Engleski jezik i književnost.

Studentkinja je magistarskih studija Ekonomskog fakulteta u Podgoric, smjer Organizacijski menadžment.

Radno iskustvo

  • Profesorica engleskog jezika u Srednjoj ekonomskoj školi u Podgorici (mart 1993 - februara 2001.);
  • Lokalna konsultantkinja na Ženevskom programu OSI - Open Society Institute Montenegro – OSIM/ Institut za otvoreno društvo Crna Gora (oktobar 2000. - februar 2001.);
  • Menadžerka omladinskog programa (februar 2001. – novembar 2002.) i Šefica kancelarije (novembar 2002. – oktobar 2005.) Catholic Relief Services - CRS, Kancelarija u Crnoj Gori;
  • Program menadžerka (jul 2006. januar 2008.) Balkanski fond za lokalne inicijative – BCIF, Program za Crnu Goru.
  • Od januara 2008. godine angažovana je kao izvršna direktorica Fonda za aktivno građanstvo (fAKT), Podgorica.

Relevantne informacije i iskustvo

  • Urednica studije Primeri filantropije u Crnoj Gori do kraja XX vijeka, autora Dragutina Papovića (izdavač Fond za aktivno građanstvo, mart 2009.)
  • Članstvo u Nacionalnom Savjetu za mlade, tijelu zaduženom za praćenje i podršku implementaciji Nacionalnog plana akcije za mlade (avgust 2007 – februar 2010).
  • Članstvo u Koordinacionom odboru za izradu Nacionalnog plana akcije za mlade Crne Gore (jul 2004 – septembar 2006)
  • Konsultantkinja Ministarstva prosvjete i nauke na reviziji nacrta Nacionalnog plana akcije za mlade (februar – jul 2006).
image

Nikola Koprivica

Osnivač Fondacije

 

image

Božena Jelušić

Profesorica književnosti, spisateljica.

Rođena u Metkoviću 16. jula 1956. Diplomirala i magistrirala na katedri za opštu književnost sa teorijom književnosti Filološkog fakulteta u Beogradu 1980. godine. Djeca Vladimir, Jelena i Jana. Profesorica književnosti i medijske pismenosti u Srednjoj školi “Danilo Kiš”. Bavi se naučnim radom u oblasti teorije književnosti i filma, književnom kritikom i metodikom nastave književnosti i medijske pismenosti. Dobitnica nacionalne nagrade “Oktoih” i Novembarske nagrade grada Budve, oba puta i prvenstveno kao prosvjetna radnica. Predsjednica NVO “Za bolji grad”; više godina članica u Odboru direktora FOSI i Savjetu za opšte obrazovanje. Autorka/koautorka knjiga: “Kako je Budva sanjala Mediteran”, „Iskušavanje filma“ (sa suprugom Matom Jelušićem), “Mitsko u Lalićevim romanima”, „Leraning to change“, Čitanki 1-4 razred gimnaziju, kolumnistica u dnevnom listu Vijesti. Govori engleski, služi se francuskim i ruskim jezikom. Članica Odbora za dodjelu nagrade za filantropiju "Iskra".

image

Marijana Cerović

 

Marijana Cerović rođena je u Nikšiću, gdje je završila osnovnu i srednju školu. Studirala je engleski jezik i književnost na Filozofskom fakultetu, takođe u Nikšiću. Zvanje magistra iz oblasti primijenjena lingvistika stekla je 2002. godine na univerzitetu u Kembridžu (Velika Britanija). Kao stipendista fonda Doroti Hožkin, od 2007-2010. godine pohađala je doktorske studije na univerzitetu u Jorku u Velikoj Britaniji (program komunikacije). Svoje prvo jednogodišnje radno iskustvo stekla je kao profesor engleskog jezika u Srednjoj ekonomsko-ugostiteljskoj školi, od kada radi kao saradnik na Filozofskom fakultetu u Nikšiću. Marijanino osnovno interesovanje su jezik i lingvistika, posebno jezik proizveden u stvarnim govornim situacijama i njegova analiza.

image

Nebojša Kaluđerović

 

Datum i mjesto rođenja: 17. decembar 1955. godine

Obrazovanje: 1979. – Pravni fakultet u Beogradu, SFRJ

Profesionalno iskustvo

  • 2010.-..... Ambasador u MVPEI-u
  • 2006-2010 Stalni predstavnik, ambasador CG pri u UN u Njujorku
  • 2006 Specijalni izaslanik Vlade CG pri UN u Njujorku
  • 2004-2006 Stalni predstavnik, ambasador SCG pri UN u Njujorku
  • 2003-2004 Šef Kabineta predsjednika Vlade CG
  • 2002-2003 Šef Kabineta Predsjednika CG
  • 2000-2002 Zamjenik ministra inostranih poslova CG za multilateralu
  • 1999-2000 Direktor kancelarije "Jugoimporta SDPR" u Moskvi, Rusija
  • 1996-1999 Direktor marketinga "Zeptera" u Moskvi, Rusija
  • 1994-1995 Direktor kancelarije "Monteksa" u Krasnoyarsku, Rusija
  • 1992-1994 Nezavisni pravni savjetnik u Beogradu
  • 1981-1992 Savezni sekretarijat za inostrane poslove SRFJ
  • 1991-1992 Specijalni savjetnik u Kabinetu Saveznog sekretara za inostrane poslove SFRJ
  • 1986-1990 Treći sekretar u Misiji SFRJ pri UN u Njujorku
  • 1988-1990 Član delegacije SFRJ pri Savjetu bezbjednosti UN
  • 1984-1986 Savjetnik u Kabinetu zamjenika Saveznog sekretara za inostrane poslove SFRJ
  • 1981-1984 Treći sekretar u Odsjeku za istraživanja, analize i međunarodne pravne poslove, SSIP-SFRJ

Jezici: engleski i ruski

Bračno stanje: oženjen, jedno dijete

image

Veselin Kljajić

 

Veselin Kljajić rođen je 1964 godine u Bijelom Polju u Crnoj Gori. Diplomirao je, magistrirao i doktorirao na novinarskom smeru na Fakultetu političkih nauka u Beogradu, gde predaje na predmetima: Novinarstvo u štampi, Istraživačko novinarstvo-štampa i Odnosi s javnošću. Predavao je i na predmetima Analitičko novinarstvo, Uvod u novinarstvo i Teorija i tehnika novinarstva. Na matičnom fakultetu od 2007. godine predaje i na poslediplomskim studijama novinarstva, na predmetima Novinarske dokumentarne forme u štampi i Uredjivanje medija - štampa. Predavao je i na Odseku za žurnalistiku Filozofskog fakulteta u Banja Luci, na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, Fakultetu muzičke umetnosti, Akademiji lepih umetnosti i BK školi novinarstva. Autor je dvojezične monografije "Bokeljski kaleidoskop" i knjige “Intervju u štampi, u on-line magazinima i na Internetu". Najmlađi je dobitnik Oktobarske nagrade za novinarstvo.

Novinarska karijera dr Kljajića traje gotovo neprekidno od 1982. godine. Od 1994. do 2004. godine je uređivao i pisao rubriku “Ličnosti i stil” u magazinu “Kuća stil” (intervjui i intervju-portreti). Deset godina radio je na Radio Beogradu (I i II program i Dokumentarno dramski program). Od 2004. do 2005. godine bio je programski direktor crnogorskog nedeljnika “Monitor”. Član je Saveta časopisa “Politikolog”, zamenik glavnog i odgovornog urednika časopisa “Kultura”.

Na radiju je realizovao više od 30 reportaža, 6 dokumentaraca, 5 dokumentarno-igranih drama i mnogo priloga (ne postoji precizna dokumentacija u arhivi). Dr Veselin Kljajić je u štampi objavio preko 300 intervjua, intervju – portreta i reportaža (više od 4500 šlajfni).