.

.

YTKavq 3.7 V 480mAh Батеријата 802528 Литиум Полимер Ion Батерија Li-ion Li-Po Батерија со 2P PH 2.0 mm Теренот Конектор

YTKavq 3.7 V 480mAh Батеријата 802528 Литиум Полимер Ion Батерија Li-ion Li-Po Батерија со 2P PH 2.0 mm Теренот Конектор

DEN 0.00

Износот
Залиха

Напон : 3.7 V; Капацитет : 480m Ah;Максимално Полнење Напон/Тековни : DC4.25 V/240m Ah.Пакет Содржина : 1 x Литиум Полимер Батерија.Материјал : Литиум Полимер; Нето Тежина : 12g.Конектор Тип : 2 P 2.0 mm Теренот; Должина на Кабел : 5cm / 2".Големина : 28mm x 25мм х 8мм/1.09" x 0.98" x 0.31".Црвено connect "+", Црна connect "-"; батеријата големина на е -3мм-1mm толеранција, Со цел да не ја оштетат батеријата или да го скрати животниот век на батеријата, висок напон на полнење и неточни поврзување на позитивниот и негативниот пол е забрането.Ве молиме бидете сигурни дека не постојат погрешни позитивни и негативни конекција помеѓу вашиот полнење уред и JST на Главата.Оваа батерија не е погоден за високи го оценувате празнење UAV апликации.Црвено connect "+", Црна connect "-"; батеријата големина на е -3мм-1mm толеранција, Со цел да не ја оштетат батеријата или да го скрати животниот век на батеријата, висок напон на полнење и неточни поврзување на позитивниот и негативниот пол е забрането.Ве молиме бидете сигурни дека не постојат погрешни позитивни и негативни конекција помеѓу вашиот полнење уред и JST на Главата.Оваа батерија не е погоден за високи го оценувате празнење UAV апликации.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи