.

.

Уште еднаш Органски Крем Blanched Бадемово Масло, 12oz - USDA Органски, Глутен Слободни Уверение, Кикирики Слободни, Вегетаријанци, Кошер, Paleo - Стаклена Тегла - Случајот на 6

Уште еднаш Органски Крем Blanched Бадемово Масло, 12oz - USDA Органски, Глутен Слободни Уверение, Кикирики Слободни, Вегетаријанци,

DEN 2811.84

Износот
Залиха

КРЕМ, BLANCHED БАДЕМОВО МАСЛО | 12 оз кето пријателски и кикирики слободни бадемово путер!Оваа вкусна бадемово масло е направен со органски одгледувани, blanched бадеми кои се бланширан во двокреветна мелење процесот за крем, природно сладок заврши.Направен во една од кикирики-слободен објект.Произведени во објект кој исто така процеси соја, сусам, и на опрема која процеси други дрво ореви.СОЛ СЛОБОДНИ, UNSWEETENED | Овој производ има само една состојка - бадеми!.Тоа му треба одговорен однос ИЗВОРИ | Нашите бадеми се етнички извори од Италија, Шпанија и Калифорнија.УВЕРЕНИЕ | USDA Органски, Глутен слободни Уверение, Кикирики Слободни, Вегетаријанци, Кошер, Paleo, Кето.Не додаваат конзерванси.МИНИМАЛНА ОТПАД | Повторно Орев Butters се пакуваат во рециклираат стаклени тегли.Органски, Крем Blanched Бадемово Масло - Сол Слободни, Unsweetened - 12oz / 0.75 lb Jar - Случајот на 6 What го прави нашето blanched бадемово масло кето-friendly?Таа содржи само еден грам на јаглени хидрати по порција - одлично за двете бадемово масло и љубители на оние што одговара на низок гликемичен индекс исхрана.Blanching бадеми вклучува отстранување на надворешноста на бадем оставајќи го зад себе изненадувачки слатка орев внатрешни работи, а неговата полесна текстура и боја.На бадеми потоа бланширан во двокреветна мелење процес, правење на путер creamier од типичен бадемово масло.Оваа бадемово масло е состав го прави за неверојатно разновиден состојка.Blanched бадемово масло е сос-како текстура овозможува тоа да биде лесно сварлива и прекрасна за да го користите во вашите омилени рецепти како што се бадемово млеко, пијалаци, супа основи, промешајте-помфрит, преливи за салата, и veggie или овошје сосови.Нашите blanched бадемово масло содржи само една состојка - бадеми!Unsalted и unsweetened.Нашите бадеми се етнички извори од Италија, Шпанија и Калифорнија.Произведени во кикирики слободни објект.USDA Сертифицирани Органски, Искрен во Трговијата, Глутен-Слободен Уверение, Кето, Вегетаријанци, Кошер Уверение, и Не-ГМО Потврдена.Без конзерванси додаде.Случај Пак на шест, 12 оз стаклени тегли.Додека ладење на овој производ не е потребно, ако мешање е нешто што сакате да го минимизира, промешајте и потоа во фрижидер.Ве молиме да се свесни дека ако се остави надвор на собна температура, природни масла поделба ќе се случи.Рок на траење : 12 месеци од датумот на производство.Откако се отвори, ние препорачуваме три месечно рок на траење.Ние не може да гарантира производ перформанси минатото се продава-од датумот што не се додаваат конзерванси на нашите производи.Состојки : Органско blanched бадеми.Алерген Изјава : - Произведени во објект што исто така процеси соја, сусам, и на опрема која процеси други дрво ореви.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи