.

.

Almencla 2 Начин на Говорникот Фреквенција Divider Crossover Филтри за Автомобил

Almencla 2 Начин на Говорникот Фреквенција Divider Crossover Филтри за Автомобил

DEN 0.00

Износот
Залиха

Говорникот divider е 16mm професионални divider capacitor се користи.Бас inductance, пискав заштитник, увезени 220u F capacitor, аудио посветен големи capacitor, treble 3db прилагодливи.Употребата на Siemens Melaleuca Торта metallized филм не-индуктивни кондензатори, на пискав ефект е поголем.Користете два ремени за да се обезбеди inductor.Шест-позиција solderless plug-in, по приклучување во соодветните инсталации, затегнувањето завртка може да се користи веднаш.Опис : Звучници divider е 16mm професионални divider capacitor се користи. - Бас inductance, пискав заштитник, увезени 220u F capacitor, аудио посветен големи capacitor, treble 3db прилагодливи. - Користењето на Siemens Melaleuca Торта metallized филм не-индуктивни кондензатори, на пискав ефект е поголем. - Користење на два ремени за да се обезбеди inductor. - Шест-позиција solderless plug-in, по приклучување во соодветните инсталации, затегнувањето завртка може да се користи веднаш.Спецификација : - Максимална моќност : 120 W - Применливи отпор : 2/4/6Ω - Фреквенција одговор : 55 Hz-20 KHz - Size : 11.9 х 6.5 х 3.3 cm/4.69 x 2.60 1.30 x инчен - Материјал : ABS Plastic Package Вклучува : 1 Парче Говорникот Divider Note : дозволете малку 0~1mm разликата се должи на рачно мерење.Бојата може да биде малку поинаков од различни монитор.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи