.

.

XWY Дигитални Затворен Отворено Термометар, Безжични LCD Дисплеј, Температурата и Влажноста на воздухот се Следи со Меморија,℃/℉ Метеоролошка Станица Дома Бебе Собн?

XWY Дигитални Затворен Отворено Термометар, Безжични LCD Дисплеј, Температурата и Влажноста на воздухот се Следи со Меморија,℃/℉

DEN 0.00

Износот
Залиха

Ниска потрошувачка на енергија, висока точност, висока стабилност, ℃ / ℉ вклучите функцијата, што значи дека нашите производи може да се прикаже целзиусови степени и Целзиусови за да се задоволат потребите на различните групи.Боја LCD екран, лесно може да се прочитаат : LED голем екран дигитален дисплеј Голем дигитален дисплеј, на прв поглед, лесно да ги видите, погодно за стари лица да се види.Моќен температура и влажност, уреди со покажувач на функцијата, изградена-во интелигентни температура и влажност, сензор, во реално-време за откривање на внатрешна температура и влажност.Удобноста индикација температура е помеѓу 20 ° C ~ 26 ° C, а влажноста на воздухот е помеѓу 30% ~ 60%, тоа се прикажува "утеха"; кога влажноста на воздухот е над 60%, тоа се прикажува "Влажни"; кога влажноста е под 30% Ќе се прикаже "Сува".Тоа може да биде ставен на маса, што е многу погодна за семејствата, на јавни места, спални соби, дневни соби, градинки, канцеларии итн.Тоа е совршен подарок за пријателите или семејството.Температурата мерен опсег : -10 C ~ 50 C (14 F-158 * F)Влажност мерен опсег : 10% ~ 99%Мерење интервал : околу 10 seconds Material : ABSAccuracy : 0.1 C (температура) 19% RH (влажност)Толеранција : ± 1 ° C, ± 5%боја : White Battery употреба : 2 AAA батерии (со исклучок на батерии)пакетот вклучува : 1 display Precautions The тековниот фонт не е јасно, но батеријата е на ниско ниво, и нова батерија треба да се заменува.Откако ќе инсталирате на понатамошно на батеријата, на висока / ниска температура влажност на чување ќе бидат отстранети.Ве молиме не го испуштајте, или се тешко погоден, во спротивно тоа ќе предизвика проблеми лесно.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи