.

.

GERMANIKURE 4pc Маникир Поставена во Црна Кожа Случај - Направени во Solingen Германија, FINOX Нерѓосувачки Челик Tools – Професионални и Квалитетни Компактен Помине Чешлање Комп?

GERMANIKURE 4pc Маникир Поставена во Црна Кожа Случај - Направени во Solingen Германија, FINOX Нерѓосувачки Челик Tools

DEN 1942.80

Износот
Залиха

АВТЕНТИЧНИ SOLINGEN ИЗРАБОТКА – Направени со користење на "германски инженеринг" не е истата како Solingen квалитет.Ако нема Solingen печат на една од алатките во вашиот поставите тоа не беше направен во Solingen.СИТЕ челик алатки во оваа GERMANIKURE помине комплет се 100% произведено во Solingen Германија.Секој еден.СЕТ ВКЛУЧУВА : Комбинација помине & cuticle режа, нокти clipper, sapphire датотека, ноктите почиста.Оваа едноставна прифатлива поставен ги има сите основните вашиот нокт хигиена покриени.ЗДРАВИ НОКТИ – Високо квалитетни нокти clippers & ножици имаат жилет остри ножеви кои обезбедуваат лесен чисти се сече и без дробење или оштетување на ноктите, промовирање на силна здрави нокти раст.Фини совети од нашите комбинација ножици овозможи cuticle отстранување во еден континуиран движење, елиминирање на парталав нерамна cuticle линии, како и обезбедувањето салон квалитет на резултатите.ГАРАНТИРА ЗА ЖИВОТОТ – FINOX висока јаглерод нерѓосувачки челик е рѓа доказ & супер силен да се задржи ножеви остри.Доживотно квалитет загарантирана.НОКТИТЕ се ГРИЖИ ЗА ОДГЛЕДУВА UPS - GERMANIKURE одбива да учествува во детскиот труд и во светот на загадувањето.Сите само грижа на нашите производи се рачно изработени во кои се социјално и еколошки одговорни објекти.Се чувствуваат добро за вашите нокти работи.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи