.

.

Bentgo Деца Снек - 2 Оддел Течење-Доказ Бенто-Стил Складирање на Храна за Ужина и Мали Оброци, Лесно-Отворете Latch, машина за миење Садови Безбедно, и BPA-Free - Идеален за Возр

Bentgo Деца Снек - 2 Оддел Течење-Доказ Бенто-Стил Складирање на Храна за Ужина и Мали Оброци, Лесно-Отворете Latch, машина

DEN 0.00

Износот
Залиха

PORTIONED ЗА ДЕЦА : Пакет здрав, урамнотежен оброк и мали оброци да се земе on-the-go со 2 совршено portioned прегради – поголем оној кој има 1 чаша и помали еден кој има ½ чаша.ТЕЧЕЊЕ-ДОКАЗ ДИЗАЈН : Држи оброци и ужинки свежи и хаос-бесплатно за време на транспортот.Едно дете-friendly latch го прави лесен за мали раце за да го отворите и затворите.МИКРОБРАНОВА печка и машина за миење САДОВИ БЕЗБЕДНО : отстранлив лента е совршен за затоплување до вашето дете закуска и расчистување е бриз со додавање на врвот полица на вашата машина за миење садови.КУПИТЕ СО ЦЕЛ : Bentgo продолжува да биде горд поддржувач на Нахрани Децата, 501(c)(3) непрофитна што дава надеж и ресурси за да се гладните деца и семејства.Од 2017, Bentgo има донирано повеќе од $200,000 да помогне да се стави крај на глад.ОНА што ЌЕ ДОБИЕТЕ : Bentgo Деца Снек надворешната школка, оддел храна послужавник, индустрија-водечки 2 годишна Гаранција, и се грижат за поддршка на корисниците.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи