.

.

TORCHSTAR E-Ѕвезда Серија 3 Инчен Gimbal LED Вдлабнати Светла со Раскрсницата Кутија, 7W (50W Eqv.) Dimmable, Херметички, CRI 90+, ETL & Energy Star Наведени, 5000K бел ден, Сатен Никел, Пакет на 6

TORCHSTAR E-Ѕвезда Серија 3 Инчен Gimbal LED Вдлабнати Светла со Раскрсницата Кутија, 7W (50W Eqv.) Dimmable, Херметички,

DEN 2279.76

Износот
Залиха

????3-во-1 Дизајн : 3-во-1 дизајн на оваа вдлабнати светлина ви овозможува да ги замените постојните светилки, вдлабнати скратува и домување лименки кој овозможува полесна инсталација и ви заштедува пари на трошоци за работна сила.Оваа gimbal LED вдлабнати светлината не е компатибилен со TORCHSTAR Нова Конструкција за Монтажа Плоча. ????Голема Издржливост : светлосни тела и j-кутија се и IC оценет, допуштајќи да биде во можност да се биде во контакт со запалива материјали.На херметички структура ефикасно да го спречува загрева струење дифузија.На метал светлина тело го прави тоа издржлив и може да се користи во влажни локации. ????Енергетска Ефикасност : Со иста светлост како 50 W блескаво светилка, ова 7 W LED вградна светилка намалува вашата енергија употреба и електрична енергија записи додека се уште не се соодветни со AC120 V влезниот напон. ????Мазна Затемнување : Оваа светлина е компатибилен со поголемиот дел од ПРЕДВОДЕНА нежните на пазарот и може да непречено дим од 10% до 100% , овозможувајќи да се вклопи во широк спектар на осветлување апликации како што се во кујни, дневни соби, спални соби и бањи. ????Обезбедување на квалитет : Ова ETL и Енергија Ѕвезда сертифициран производ, исто така, ги исполнува условите за Звањето 24, покажуваат дека тоа не само што не е безбедно да работат, но исто така и дека тоа има одлични перформанси.Таа, исто така доаѓа со 5-годишна гаранција вклучени за вашите права и бенефиции како клиент.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи