.

.

FORTINET FortiGate-600E 3YR Претпријатие Заштита Лиценца (ФК-10-F6H0E-811-02-36)

FORTINET FortiGate-600E 3YR Претпријатие Заштита Лиценца (ФК-10-F6H0E-811-02-36)

DEN 0.00

Износот
Залиха

Двете нивоа се достапни : 24x7 и Напредни Поддршка Инженер (ASE).Нашиот тим се учи за вашиот процеси и распоредување и акции знаење, што резултира во подобро работење и побрз поврат на.Претпријатието за Заштита на Лиценца вклучува 24x7 Сеопфатна Поддршка, Напреден Хардвер Замена (NBD), Фирмверот и Општи Надградби, и Претпријатието Услуги во Пакет (Апликација Контрола, IPS, AV, Ботнет IP/Домен, Мобилни малициозен софтвер Услуга, Интернет Филтрирање, Antispam, Forti Sandbox Облак, вклучувајќи Вирусот Појава и Содржини и да се Разоружаат & Реконструкција на Услугата, Безбедност Оценка Услуга, Индустриски службата за Безбедност и Forti Converter услуга).Преглед : FORTINET Forti Gate-600 E 3 YR Претпријатие Заштита Лиценца (ФК-10-F6 H0 E-811-02-36) Forti Care Услуги за Поддршка Overview We знаат дека Fortinet Безбедност Ткаенина е од клучно значење за вашиот бизнис, па ние во Fortinet се посветени на обезбедување на вашиот распоредувањето е успешна и помагајќи ти да се постигне бизнис континуитет.Уредот Forti Care Forti Care уред-базирани поддршка е темел на услуги за поддршка, обезбедување на firmware надградба, техничка поддршка, и е основен Forti Guard претплати за динамичен политики.Сите овие услуги се достапни за многу ефективни пакет.Fortinet Професионални Услуги носи технички експерти во вашиот проект, кадровски или други иницијатива планирање дали далечинскиот управувач или на-сајт.Сметка-Базирани Services These Напредни Услуги комплимент Уред Forti Care преку обезбедување одредена поддршка инженер и логистичка поддршка, заедно со обука и флексибилни услуга поени.Претпријатието Пакет е најстариот сеопфатен пакет на безбедносни решенија на пазарот денес, обезбедување на оние критични услуги за заштита од сајбер закани денес И утре.Тоа вклучува и на технологии потребни за да се обратам е предизвикувачка OT, управување со ризик, усогласување, и за управување со загриженост.Професионални Services We знаете дека сакате да започнете брзо, и понекогаш, само треба некој екстра ресурси.Имаме докажан успех и сето тоа cumulates во услуги во нашите Претпријатија Пакет.Forti Care Услуги се скроени да ги задоволат вашите распоредување и операции потреби, без разлика на вашата организација е големина или каде и да сте во светот.Претпријатието Заштита Пакет consolidates широка заштита е потребно да се заштити и брани против сите сајбер-напад канали од крајната точка на облак.Fortinet е cybersecurity решенија се базираат на многу зрели машинско учење и вештачка интелигенција програма каде се анализираат и над 100 милијарди датотеки секој ден.Премиум RMAPlanning за хардверски грешки може да биде тешко, и Fortinet има некои опции да им помогне.FORTINET Forti Gate-600 E 3 Година Претпријатие Заштита Лиценца (ФК-10-F6 H0 E-811-02-36).Нашето Претпријатие Пакет е неспоредлив во индустријата.ASE обезбедува високо билет сервис за побрзо започнува и билет резолуција.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи