.

.

Крамер Електроника - CPA-UAM/UAF-35 - Крамер USB Активни Extender Кабел - Plenum Отценети - USB - 35 ft - 1 x Тип А - 1 x-Type Машки USB

Крамер Електроника - CPA-UAM/UAF-35 - Крамер USB Активни Extender Кабел - Plenum Отценети - USB - 35 ft - 1 x Тип А - 1

DEN 1459.20

Износот
Залиха

Поради својата дизајн, USB кабел има нормален максимална должина од околу 5 метри (16. Поради својата дизајн, USB кабел има нормален максимална должина од околу 5 метри (16.4 стапки), но може да се подолги растојанија со помош на CPA-UAM/UAF активни USB кабел за продолжување од Крамер.Ова е bus-напојуван продолжување на кабелот кој може да се користи за зголемување на должината на уредот без било сигнал загуба или потенцијал перформанси проблеми.Тоа содржи активни електроника, кои ја зголемуваат USB сигнал за максимална сигурност и перформанси во текот на продолжената растојанија.Кабелот работи како напојувани extender, за употреба со USB камери?печатачи?веб-камери?тастатура/маус, итн.Тоа е точно plug-and-play уред.Нема дополнителни драјвери не се потребни.Plenum CMP USB 2.0 USB A-Type Женски A-Тип Машки. 1 Пар 24 AWG + 2 Pair 22 AWG + Мозоци Жица 24 AWG.Конзервирани бакарна плетенка изградба.Не бара надворешна сила plug & play-да го повлекува енергија од изворот.Трансфер на податоци го оценувате не само за полнење.УЛ Одобрени.Buffers дојдовни и појдовни сигнал. 480 Mb/s наназад компатибилен со USB 1.0. Различни Избор на Должини - Достапна во верзии од 7.6 да 19.8 m (25, 35, 50 & 65ft).Кабел Должина : 35 ft Кабел Должина : 35 ft Тип на Производ : Кабел за Пренос на Податоци, Тип на Производ : за Пренос на Податоци Кабел Производителот Дел Број : CPA-UAM/UAF-35 Производителот : Крамер Electronics LTD Производ Модел : CPA-UAM/UAF-35 Име на Производ : USB Активни Extender Кабел - Plenum Оценет Бренд Име : Крамер Бренд Име : Крамер Конекторот на Првиот Крајот : Тип Женски USB Конекторот на Вториот Крај : Тип Машки USB Кабел Тип : USB Конекторот на Првиот Крајот : 1 x Тип Женски USB Конекторот на Вториот Крај : 1 x Тип На Маж USB Кабел Тип : USB Американски Жица Мерач : 24 AWG.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи