.

.

Центар Оддалечиме Прстен Поставите 108mm Тркала Понесе OD Да 106mm Центар ID Компатибилен Со 6 Повлечи Тојота

Центар Оддалечиме Прстен Поставите 108mm Тркала Понесе OD Да 106mm Центар ID Компатибилен Со 6 Повлечи Тојота

DEN 0.00

Износот
Залиха

Прецизност polycarbon центар оддалечиме прстени.Отпорен на корозија и долготрајни.Нема повеќе вибрации.Надминува ОЕМ стандард во материјалот, сила и цврстина.Информација за производот : на Еден сет од 4 центар оддалечиме прстени со К. Г. (надворешен дијаметар) на 108mm и I. D. (внатрешен дијаметар) на 106mm.Овие прстени се изработени од високо квалитетни поли јаглерод.Апликација За Возило Фитинг : Toyota : 6 повлечи Такома, 6 повлечи Тундра, 6 повлечи 4-Тркач, 6 повлечи Пикап, итн.Центар Оддалечиме Прстен И Нејзината Цел : Центар оддалечиме прстени е пластика или метал парче дека е вметната помеѓу возилото центар и тркала центар понесе.Тоа го исполнува празнината помеѓу нив.Ова им овозможува на воланот создаден за да се вклучат целосно со возило центар со помош на центар оддалечиме прстени.На тој начин, секој вибрации предизвикани од јазот е елиминиран.Техничка Спецификација : I. D. (внатрешен дијаметар) - одговара возило центар 106mm O.Г. (надворешен дијаметар) - одговара rim понесе 108mm Set содржи - 4 центар оддалечиме rings Technical Забелешка : за Да се утврди соодветна fitment што треба да направите две работи.Прво треба да се утврди центар понесе големина, јас.e.О.Г.на резервни тркала.Контактирајте со вашиот тркала продавач, ако е потребно.Потоа дознаете возило центар големина, јас.e.Јас.Г.Кога овие одговара на нашиот центар прстен опис, тие се во право големина.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи