.

.

Okuyonic Таблета Случај, USB Тастатура Покрие Ергономски Дизајн СТП Случај Безжична Тастатура Случај Едноставен за/iOS/Win

Okuyonic Таблета Случај, USB Тастатура Покрие Ергономски Дизајн СТП Случај Безжична Тастатура Случај Едноставен за/iOS/Win

DEN 0.00

Износот
Залиха

Со штанд функција, погоден за канцеларија, гледате филм или видео записи со hands-free.Широк компатибилност - 9.7-10.1 инчен или толку колку што има функција може да биде директно поврзан, исто така, поддржува голем екран на мобилен телефон.Мулти-функционални постави Премиум СТП случај + тастатура, со штанд, имате три работи во исто време, овозможува со повеќе совршена заштита за вашиот таблет и големиот екран на мобилен телефон.Тастатура носителот случај ‑ Најчесто се користи за сите 9.7‑инчен‑10.1‑инчен таблети, за i OS / за таблет, за / за Windows.Plug & Play - Главно поврзан со безжична конекција, plug and play, исто така, многу е удобен и лесен за ракување.Тастатура носителот случај - Најчесто се користи за сите 9.7-инчен-10.1-инчен таблети, за i OS / за Samsung таблета, за / за Windows.Широк компатибилност - 9.7-10.1 инчен или толку колку што има функција може да биде директно поврзан, исто така, поддржува голем екран на мобилен телефон.Plug & Play - Главно поврзан со безжична конекција, plug and play, исто така, многу е удобен и лесен за ракување.Мулти-функционални постави Премиум СТП случај + тастатура, со штанд, имате три работи во исто време, овозможува со повеќе совршена заштита за вашиот таблет и големиот екран на мобилен телефон.Со штанд функција, погоден за канцеларија, гледате филм или видео записи со hands-free.Кожа случај - Висок квалитет СТП кожа со брусен текстура за удобно користење искуство.Тастатура Дизајн - Совршено дизајнирани со фина изработка за супер добро копчето чувствуваат, исто така лесно да се работи.Едноставен и великодушни изглед.Еколошки-пријателски дизајн - На тастатурата усвојува на еколошки-пријателски пластични тастатурата што е во согласност со меѓународните стандарди за безбедност, која е dustproof, водоотпорен, отпорно на гребење, со висок квалитет и со високи перформанси.

Декларираните карактеристики

Type:
Keyboard Case
Keyboard type:
keyboard
Job type:
wireless
Features:
Fn combined multimedia function
Support Agreement :
 Bluetooth 3.0 and below
Ergonomics:
Support
Power supply :
Built-in rechargeable lithium battery
Lithium battery capacity:
200mAh
Working environment temperature:
-10- +55℃
Is there a power switch :
Yes
USB charging function :
Yes
Passed certification:
FCC, CE, ROHS, SRRC
Charging time:
4-5 hours (full charge fo

Поврзани производи