.

.

Кнедли Мувла Сет, Wjiang 9 Пакет од не ' Рѓосувачки Челик Dumpling Создателот и Машина Равиоли Dumpling Машина со 3 Големина DIY Тесто Притиснете Машина & Dumpling Shaper, 2 Круг Ролери, 1 К

Кнедли Мувла Сет, Wjiang 9 Пакет од не ' Рѓосувачки Челик Dumpling Создателот и Машина Равиоли Dumpling Машина со 3 Големина

DEN 455.76

Износот
Залиха

Лесен За Употреба-Дури и ако сте почетник, тоа ќе ви овозможи да се направи убава брановидна форма кнедли во краток период.Конечно, капакот и притиснете за да го запечати совршен пакет dumpling.5 см/3,5 во мали димензии : 7.5 см/3,5 во мали димензии : 7.5 см/3,5 во*3.8 во*4in, средна големина : 8.8 во, средна големина : 8.5 во Dumpling кожата ролери : 7. ????????【ХУМАНИЗИРАНО ДИЗАЈН】Нашите dumpling притиснете калапи можат да се сместат повеќе додатен со поголем капацитет, практични интегриран дизајн, лесно да се зафат со цврсти рачки, да ви даде на кнедли во добра големина и тркалезна форма, така што не се грижи за управувачот ќе падне за време на правење на кнедли.5 cm/3во), 3 стилови DIY тесто притиснете машина (мала големина & средни и големи големина), 2 големина на dumpling обвивка машина (7.Тоа е полесно да се чисти од пластични dumpling модели на пазарот, и материјал е поздрав. ????????【Лесен За Употреба】ги Користат нашите DIY тесто притиснете за да се направи dumpling обвивка, и потоа го ставаат на обвивка на кнедли создателот, стави некои пополнување на тестото, moisten рабовите на обвивка со вода.8 во, средна големина : 8.Тоа е исто така лесно да се чисти, само исплакнете брашно со вода.Спецификација : Име : Кнедли Мувла Поставите Употреба : Правење Dumpling/Пита Боја : Сребро Материјал : 304 од не ' Рѓосувачки Челик Димензија Dumpling притиснете мувла : Големи димензии : 9.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи