.

.

Еван Фишер Резервни Задните Каталитички Конвертор 1999-2000 Тојота 4Runner со Калифорнија Емисии Систем

Еван Фишер Резервни Задните Каталитички Конвертор 1999-2000 Тојота 4Runner со Калифорнија Емисии Систем

DEN 0.00

Износот
Залиха

Директна Замена Каталитички Конвертор Компатибилен со 1999-2000 Тојота 4 Runner.Еван Фишер REPT960316 Карактеристики : Собрание, Aluminized Челични Цевки, Единствен (2-топ заварени прирабница) Влезот, 1 Сензор Порта, Возводно, 31.25 во.Вкупна Должина, Единствен (2-топ заварени прирабница) Штекер. 46-Правна Држава (Не може да брод до СА, КО, NY или МЕНЕ).ЕПА : N/TB6000/64805 NN.Висок квалитет, Директно Одговара OE Замена Каталитички Конвертор, со БЕСПЛАТЕН 5-годишно или до 50.000 километри Еван Фишер ограничена гаранција покриеност.Ова директно одговара Еван Фишер 46-Држава Правни Каталитички Конвертор е изработена од високо квалитетни и издржливи нерѓосувачки челик каталитички случај, aluminized челик цевки и топлина штит за долготрајна издржливост и за подобра заштита.Направена во согласност со стандардите за индустријата за да се обезбеди производот трајност и сигурност; таа не бара сечење или заварување - дизајниран за лесна инсталација!Ова е OBD-II и EPA во согласност каталитички конвертор и се покриени од страна на Еван Фишер 5-годишно или до 50.000 километри ограничена гаранција.Поради нејзината големина и обликот може да се судрите со ситни козметички пропусти во текот на својата порибување и превозот процес.На боени заврши е дизајниран за да додадете рок на траење со минимизирање гребнатини на површината кои можат да се влошуваат со текот на времето поради температури стигна откако во употреба.Ниту еден од овие наведени состојби го попречува функција или употреба на производот.Не правниот за продажба во Калифорнија, Колорадо, Њујорк и Мејн; Не може да биде предаден до СА, КО, NY или МЕНЕ адреси.Компатибилна со следниве возила : Позиција : Rear Fitnote : За возила со Калифорнија Емисија System Toyota2000 4 Runner Base99-2000 4 Runner (submodel : Ограничен, SR5).

Декларираните карактеристики

Поврзани производи