.

.

Вебер 61011001 Битие II E-310 Течен Пропан 3-Режач Скара, Црна

Вебер 61011001 Битие II E-310 Течен Пропан 3-Режач Скара, Црна

DEN 0.00

Износот
Залиха

Овој производ е Течен Пропан единица и мора да имате течен пропан резервоарот да биде во можност да го користите овој скара, £ 20 е предложен резервоарот големина; Ако имате Природен Гас plumbed наместо тоа, ве молиме погледнете го нашиот избор на Природен Гас скара.Опремени со GS4 високи перформанси бразилецот систем кој бесконечност палење, висока-перформанси горилници, од не ' рѓосувачки челик flavorizer барови и маснотии систем за управување; BTU-по-час текст : 39,000. Порцелан-емајлирани, леано железо готвење решетки обезбеди чувствувате топлина задржување.Доволно Површината За Готвење.До 669 квадратни во, вклучувајќи го и навивам-далеку затоплување решетката.Вграден мерач за гориво ви овозможува да видите колку гориво е оставено во резервоарот.i Grill 3 компатибилни, за совршено скара храна (додаток кој се продава одделно). 10 години Гаранција, 100% Вебер гаранција; Главниот горилници : BTU-по-час текст : 39,000. 3 D интерактивна собранието инструкции за овој производ се достапни преку слободни BILT стан.Боја : Црна | Стил : Течен Пропан.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи