.

.

Othmro 629ZZ Длабоко Ритам Лежишта 9x26x8mm,Топката Лого Двојно plasatic Запечатени Јаглероден Челик 4pcs

Othmro 629ZZ Длабоко Ритам Лежишта 9x26x8mm,Топката Лого Двојно plasatic Запечатени Јаглероден Челик 4pcs

DEN 0.00

Износот
Залиха

【Големина】 Создаден(Внатрешно Кол) : 9mm/0.35";Надворешниот Diametre : 26mm/1.01";Width(Дебелина) : 8mm/0.31";Модел : 629 ZZ;Динамичко оптоварување Cr(k N) : 4.55;Static load Кор(k N) : 2;Материјал : Јаглероден Челик;класа на Точност : P0;Запечатена dustproof форма : Двојно метал Заштитени. 【Висок Квалитет】-На лежишта е направен од имајќи челик за трајност и отпорност на ' рѓа, корозија и деформитет под тешките бремиња. 【Функција】-Тркалање лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари,и таа има мали триење и високо-ограничување на брзина. 【Строго Заштитените】-лого има shield да се задржи лубрикант во загадувачи и надвор;ги штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и да ги намали топката имајќи брзина и животниот век. 【Апликација】-Тркалање лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема,роботика,стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило шахти, агрегат crushers,скејтборди, внатрешно лизгалки, и скутери, меѓу другите.Othmro Длабоко Ритам Лежишта Опис На длабоко ритам bearng е еден ред лагери за поддршка на радијална товари.На лежишта е направен од имајќи челик за трајност и отпорност на 'рѓа, корозија и деформитет под тешките бремиња, и тоа е се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема,роботика,стоматолошка опрема,лифтови,возен мелници, брод кормило шахти,агрегат crushers,скејтборди,внатрешно лизгалки, и скутери,меѓу другото Specification Bore(Внатрешно Кол) : 9mm/0.35"Надворешниот Diametre : 26mm/1.01"Width(Дебелина) : 8mm/0.31"Модел : 629 ZZDynamic оптоварување Cr(k N) : 4.55 Static load Кор(k N) : 2 Material : Јаглерод Steel Accuracy класа : P0 Sealed dustproof форма : Двојно метал Shielded Cage : C plated High/Ниска : Low Number на Ред : Еден ред, Пакет содржина : 4pcsx Deep Ритам Лежишта Забелешка : ве Молиме потврдете го бараната големина и материјал пред да ги купите, и да ја стави на право место.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи