.

.

Simba Осветлување MR11 Халоген 20W 12V FTD центарот на Вниманието Светилки (10 Парчиња) 2-Pin 220lm за Пејзаж, Акцентот, Светла Песна, и Влакна Оптика, GU4 Bi-Pin База, Стаклен Капак, Топ?

Simba Осветлување MR11 Халоген 20W 12V FTD центарот на Вниманието Светилки (10 Парчиња) 2-Pin 220lm за Пејзаж, Акцентот,

DEN 286.80

Износот
Залиха

ЗАШТЕДА на ЕНЕРГИЈА ВИСОК ИЗЛЕЗ : 20 W FTD, 220 Lumens.Низок Напон 12 Volts A/C или D/C еднонасочна Струја.Просечно Домаќинство на Трошоците за Енергија е $2.4 Годишно.ОДЛИЧНО И БЕЗБЕДНО ОСВЕТЛУВАЊЕ ИЗЛЕЗ : Висок Квалитет на Еко-Халоген.Тесен 30° Зрак Агол. 2700 K Топло Бела/Мека Бела, CRI 100, Без Жива.Инстант On.Dimmable!.МНОГУ ОСВЕТЛУВАЊЕ АПЛИКАЦИИ : Често се користи за Пејсажи Осветлување, Акцентот, Таванот, Песна Осветлување, Влакна Оптика Елка Сијалица Замена, Затворен Место и Отворено Потоп Светлината.ИЗДРЖЛИВИ И СТАНДАРДНА ГОЛЕМИНА : Стакло Тело со Стаклен Капак.Дијаметар : 1.38" (3.5 см), Должина на : 1.38" (3.5 cm) Форма : Г-дин 11 Рефлектор, База : GU4 Bipin (4mm или 0.16" помеѓу 2 игли).Пакет од 10. На 90-ДЕН ГАРАНЦИЈА : животен век од 2.000 Часа, 1.8 Години со 3 Час Секојдневна Употреба.Продавачот 90-Ден Гаранција.CE и Ro HS (Олово Слободни) Согласност.База : GU4 Bi-Pin со 4mm растојанието помеѓу 2 игли.Облик : MR11 Мини Рефлектор.Дијаметар : 1.38 инчи.Должина : 1.38 инчи.Моќност : 20 W.Прозрачна Флукс : 220 Lumens.Напон : 12 V AC или DC.Зрак Агол : 30°.Материјал : Стакло.Боја Рендерирање Индекс (CRI) : 100 за живописни и богата боја.Инстант On.Без Жива.Животниот век : 2,000 часа (1.8 години со просек од 3 часа користење на ден).CE и Ro HS согласност.Пакет од 10. Кога шопинг за светилки, ве молиме да НЕ одат со листата на фотографии, како и фотографии не може да ви даде точен натпревар.Наместо тоа, ве молиме потврдете го сијалица димензии, облик на кодот, база, напон, и wattage сите одговараат на типот што се на местото.Ве молиме исто така, НЕ оди од листата на апликации во листата.Постојат многу варијации на светилки се користи за истата апликација.Па, ве молиме бидете сигурни да се направи вистинскиот натпревар пред да ги нарачате.Ве молиме имајте предвид MR11 халоген светлина, крушка паѓа под Енергетска Независност и Безбедност Акт (EISA) 2020 ослободување правило (Bipin База & Рефлектор) во Одделот за Енергетика (DOE) 2016 година одлука.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи