.

.

Воздухот Одвод Филтер, Трајни Стабилни Перформанси Воздушниот Компресор Филтер, Умре-Кастинг за Домашна Употреба Масло Вода Регулаторот Алатка Вода Влага Стапица

Воздухот Одвод Филтер, Трајни Стабилни Перформанси Воздушниот Компресор Филтер, Умре-Кастинг за Домашна Употреба Масло

DEN 0.00

Износот
Залиха

Се усвојува на метална школка, ефикасно да се заштити сад од оштетување и продолжување на работниот век.Прилагодете ја големината според масло магла уред скала за да се постигне подмачкување цел.На мала тежина и мали дизајн, лесна инсталација, погоден за различни инсталација средини.Овој филтер регулаторот е усвоена од Алуминиум легура умре - кастинг, стабилни перформанси, издржливи.PC капацитет првенство, висока цврстина, висока температура отпор, лесно стареење, добра запечатување перформанси.Карактеристики : Овој филтер регулаторот е усвоена од Алуминиум легура умре - кастинг, стабилни перформанси, трајни PC капацитет првенство, висока цврстина, висока температура отпор, лесно стареење, добра запечатување перформанси се усвојува на метална школка, ефикасно да се заштити сад од оштетување и продолжување на работниот век се Прилагоди на големината според масло магла уред скала за да се постигне подмачкување цел мала тежина и мали дизајн, лесна инсталација, погоден за различни инсталација средини Spezifikations : Материјал : алуминиум легура Модел : AL3000-03 Regulating опсег : 0.05~1 (Mpa)Максимална услуга притисок : 1 (Mpa)Конектор : G3/8 Номинална проток : 5000 L/min Guaranteed притисок отпорност : 1.5 Mpa Cup капацитет : 50cm2 Minimum оперативни проток : 40 L/MINRecommended масло : ISOVG32 Filtering на точноста : 40um Temperature : 60 ℃ Тежина : 257g Пакетот вклучува : 1 x Одвод на Воздух Филтер.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи