.

.

МОБ Халоген Сијалица, Енергетски Ефикасни PAR38 Поплави Светлина, Крушка, 38-Watt, 520 Лумен, Средни База, Внатрешна и Надворешна Поплава Сијалица (4 Светилки)

МОБ Халоген Сијалица, Енергетски Ефикасни PAR38 Поплави Светлина, Крушка, 38-Watt, 520 Лумен, Средни База, Внатрешна и

DEN 0.00

Износот
Залиха

Вклучува (4) МОБ Халоген Поплава Светилки.Овие 38-Вати поплава светилки се енергетски ефикасни светлина решение.Оваа МОБ вдлабнати осветлување трае 1.4 години врз основа на 3 часа дневно на употреба.Овие PAR38 светилки обезбеди насочено осветлување дизајниран за употреба во вдлабнати таванот тела, tracklights, и polelights.Потопот светилки го осветлуваат вашиот дом од внатре и од надвор со силна, жив светлина.Овие поплави светла се совршени за тешко да се постигне приклучоци, кои се често оставени.Овие внатрешна и надворешна поплава светилки' инка форма и рефлективен слој им помогне на директна светлина каде што е потребно подобро од стандардните халоген сијалица.МОБ енергетски ефикасни халоген светилки достави јасни, бела светлина.Оваа ненадмината светлина квалитетот е идеален за додавање длабочина, драма, и интерес за било сала или отворен простор.Овие МОБ енергетски ефикасни халоген рефлектори се користи помалку енергија од стандардните халоген светилки, заштеда на пари и на енергијата.МОБ енергетски ефикасни халоген рефлектори функција леќи дизајнирана за да обезбеди прецизни зрак шема, издавање широка греди на јасни, бела светлина низ вашиот дом.Да ги користите овие светилки во затворен песна и вдлабнати тела или надворешна безбедност тела наместо редовните блескаво и да се создаде драматичен ефект.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи