.

.

MÜHLE Придружник Безбедност Razor – Жени е Двојно Остро Тело Жилет за Бричење, Нежни Употреба, Погоден за Тело, Нозе, & Underarms, Подолг Рачка, Долготрајни Сечилото

MÜHLE Придружник Безбедност Razor – Жени е Двојно Остро Тело Жилет за Бричење, Нежни Употреба, Погоден за Тело, Нозе, &

DEN 1152.00

Износот
Залиха

НЕЖНО БРИЧЕЊЕ : На MÜHLE Придружник Жилет е совршен за жените да имаат нежна отсекува со зголемена заштита за да се избегне гребење и nicks.Тоа карактеристики шини на двете страни на врвот плоча да му се овозможи на корисникот да се најде идеален агол за бричење.ПОДОЛГ РАЧКА : отпечаток Од прст дизајн обезбедува добра контрола за да се направи тоа се индивидуализира и лесен за користење, особено за почетници.Направени со разновидност на ум, ова жилет може да се користи за бричење тело, нозе, & underarms со подолг рачка стил.Се ПРЕПОРАЧУВА ТЕХНИКА : За најчистите бричат, тоа секогаш е препорачливо да се задржи на кожата се повлече затегнат и нож треба да се извлечат преку кожата без примена на било каков притисок на сите.Бричење со жито ќе имаат најдобри резултати.MÜHLE РАЗЛИКА : Нашите акции се водени од страна на афинитет со природата и желба за многу највисок квалитет.Експерт know-how и пионерски дух проток во секој производ, без разлика дали тоа да биде рачно изработени уникатни објект или serially произведена стока.ОДРЖЛИВОСТ : Како член на Животната средина Сојузот на Саксонија ние сме посветени на одржливост, и да соработува со добавувачи кои ги почитуваат истите високи стандарди.Нашите производи се дојде целосно без пластика.ПРИДРУЖНИК карактеристики шини на двете страни на врвот плоча да му се овозможи на корисникот да се најде идеален агол за бричење.На отпечатоци дизајн обезбедува добра контрола и придонесува за 'придружник концептот" : нешто што е индивидуален, личен и интимен - добар пријател.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи