.

.

Corsinel StomaSafe Плус Ostomy/Хернија Поддршка Облека Светлина 3216 од TYTEX (Беж, S/M) 33.5 - 44 Хип Турнеја

Corsinel StomaSafe Плус Ostomy/Хернија Поддршка Облека Светлина 3216 од TYTEX (Беж, S/M) 33.5 - 44 Хип Турнеја

DEN 0.00

Износот
Залиха

МЕК и ЕЛАСТИЧЕН облека со внатрешен џеб за сигурно, безбедно задржување на сите видови на ostomy пошта и дренажа кеси.Ја ПОДОБРУВА КОМФОРОТ : Две-слој систем за никаков контакт помеѓу кожата и торбичка.Лесна дизајн со 4-начин се водат за оптимални кожа стил.ДИСКРЕТЕН И БЕЗБЕДНА ЗА АКТИВЕН начин на ЖИВОТ : Мазна и поддршка одговара.На торбичка-покрие функција помага во намалување на бучавата и Обезбедува дополнителна безбедност за време на физичка активност !.НАЈДЕТЕ ВАШАТА СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА : Види TYTEX големината на табелите и инструкции во photos - Секогаш мерка на најширокиот дел на стомакот.Мие, Латекс-Слободни.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи