.

.

ТРЕНД ENTERPRISES, INC. Човечкото Тело–Нервниот Систем за Учење на Табелата, 17 x 22

ТРЕНД ENTERPRISES, INC. Човечкото Тело–Нервниот Систем за Учење на Табелата, 17 x 22

DEN 0.00

Износот
Залиха

Го илустрира и етикети човечкото тело нервен систем.Insets обезбеди услови за делови од мозокот, покажуваат кои активности се контролирани од страна на секој дел.Екстра Вредност : Назад на табелата карактеристики на релијабилни активности, информации за субјектот, и корисни совети. 17" x 22" големина соодветна за училници, како и помали workspaces & домашна употреба.Го илустрира и етикети човечкото тело нервен систем.Две inset цртежи обезбеди технички услови за делови од мозокот и да покаже кои човековите активности се контролирани од страна на секој дел.Цврсти, трајни хартија.Произведено во САД .Екстра Вредност : Reproducibles на назад. 17" x 22".

Декларираните карактеристики

Поврзани производи