.

.

35.8 Пропан Рефил Адаптер Црево за POL Тип 1LB Пропан Рефил Црево 350PSI Висок Притисок Кампување Скара, Ажурирани се Пропан Рефил Црево со 1LB Резервоарот Шише Адаптер Коне?

35.8 Пропан Рефил Адаптер Црево за POL Тип 1LB Пропан Рефил Црево 350PSI Висок Притисок Кампување Скара, Ажурирани се Пропан

DEN 0.00

Износот
Залиха

8 инчи/91 смго оценувате притисок : 350 PSIPropane Црево Карактеристики35. 350 PSI притисок оценка. 【Лесна Инсталација】 На пропан адаптер рефил црево едноставно се поврзува голем гас цилиндри за мали 1 lb. 【Нула Ризик Шопинг】Откако ќе го купите овој пропан гориво адаптер црево, ќе имате право да вратите за наплата и 1-годишна гаранција.Главната функција е да го поврзете вашиот голем резервоар на мала 1 lb пропан резервоар за да се намали патување тежина.Кога оперативни, место на резервоарот наопаку на масата и кога резервоарот е полна, контрола на топката вентил на цревото да го исклучи го пропан снабдување наместо да се заморувате со вентил на резервоарот, кој може да спаси многу пари.Отстранување проблеми, а Не добивање на адекватни refills?Понекогаш тоа е потребно подолго време да се пополни вашиот резервоар.На пропан додатен црево врска е направен од цврст месинг за да се обезбеди сигурност и издржливост.8 инчен црево ви овозможува да го поврзете 20 до 50 фунти атмосферски тенкови директно да мал 1 фунта пропан црево, па вие не мора да патуваат со тешки шишиња.【 Спецификација на производот】1 lb пропан резервоарот полни со адаптер за полнење, должина 2.пропан резервоар за гас. Место на 1 lb.Пропан додатен црево со on/off контрола вентил Должина : 2. 【Премиум Квалитет】На пропан црево е тестиран и се прикажани за да се воспостави строга контрола на квалитетот стандарди и ги исполнуваат ОЕМ стандарди за квалитет. Отворете го BBQ резервоарот вентил малку (не сите на патот, само отворот).Тоа е висок притисок за пропан продолжување црево.Инструкции за use1.резервоарот насока на стрелките на часовникот во адаптер црево.Ако имате проблеми со пристапување на вентил, за навалување на столбот на резервоарот назад малку да се изложуваат на вентил на скара.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи