.

.

100W ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светла, 11000LM 6000-6500K IP67 Супер Светло за Безбедност Светлина, Водоотпорен Пејзаж ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светла Отворено за Наводнување на Двор

100W ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светла, 11000LM 6000-6500K IP67 Супер Светло за Безбедност Светлина, Водоотпорен Пејзаж ПРЕДВОДЕНА

DEN 688.56

Износот
Залиха

1.***Супер Долго Услуга Време***:Со неверојатен живот рејтинг меѓу 30.000 денари до 50.000 часа, без одржување потребно - само да го инсталирате и да уживате во светли, во согласност светлина за многу години. 2.***11000 ЛУМЕН*** : Missbee светилки на супериорен квалитет светла за осветлување.Светлината е неколку пати повисока отколку традиционалните светилки, но можете да зачувате до 70% електрична енергија. 3.***IP65 ОТВОРЕНО ВОДООТПОРЕН*** : Производ запечатување е совршен.Погодна за отворен осветлување, градини, плоштади, билборди, фабрики, доковите, стадиони и други места каде што осветлување е потребно.Ве молиме имајте во предвид дека floodlight не може да се користи ВО вода. 4.***ОДЛИЧНА ДИСИПАЦИЈА на ТОПЛИНА*** : се усвојува задебелена умре-фрлија алуминиумски, не само што обезбеди силата на светлината поплава, но, исто така, convective дизајнот на новиот насочат термички добива одлична дисипација на топлина и да го продолжи животот на светилка светилки. 5.***ШИРОК ЗРАК АГОЛ*** : 120° зрак агол, обезбедување на вас со широк осветлување опсег.Светилка тело може да се прилагоди 180°, доволно флексибилен за да ги задоволат вашите осветлување барања.Боја : Ладна Бела | Големина : 100 W.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи