.

.

Aokitec Електрични Помине Вежба Преносни Efile Нокти Датотека за Полнење за на доградба на Акрилни Гел Ноктите Професионални 35000rpm Нокти Педикир Полирање Форма Алатки за

Aokitec Електрични Помине Вежба Преносни Efile Нокти Датотека за Полнење за на доградба на Акрилни Гел Ноктите Професионални

DEN 959.76

Износот
Залиха

Излезен Напон : DC 12 V. 25,000-35,000 ви овозможува да направите повеќе професионални помине уметност работа.Куршум малку : отстранување на мали издаденост на ноктите површина;.Цилиндрични малку (големи) : основни поднесување на мали ноктите, мелење дебелина мртвите кожата;Песок бендови носител (најголемата) : внесете во песок бендови.ЗАБЕЛЕШКА за Почетник : Ако треба да го отстраните гел лак на природни нокти, обидете се да го користите лак смена влошки за да се избегне оштетување на ноктот со несоодветното функционирање.Подобро од тебе е полесно за лак се отстрани и да се изедначи;.Игла малку : ноктите резба, ноктите агол поднесување;Куршум малку : отстранување на мали издаденост на ноктите површина;малку Конусна : полирање на ноктите сечење на работ. 【Сигурен Квалитет и User-friendly Дизајн】 Своите бели школка е направен од премиум ABS и метал вежба е направен од алуминиум, еден вид на премија материјал кој има добра греење дифузија и издржливост за да се осигурате долг живот.Ве молиме не се движи централна барел на handpiece со сила за време на работата.Потоа, свртете на ноктите вежба повторно.Излезна Струја : 1200m A.Цилиндрични малку (големи) : основни поднесување на мали ноктите, мелење дебелина мртвите кожата;.Цилиндрични малку (мал) : основни поднесување на мали ноктите, мелење дебелина мртвите кожата; 5.Со јасна ознака на моќ и вежба брзина, можете да ги контролирате помине вежба во собата лесно да полски вашите нокти. 【Bi-directional Ротација и Прилагодливи Брзина】За лево-hander или десно-hander, оваа помине вежба гарантира лесно ракување со стрелките на часовникот и обратно од стрелките ротација поставката што е user-friendly. 0-15,000 ВРТЕЖИ во минута : ви овозможува да го користите вежба главно на природни нокти.Покрај тоа, таа може да биде избран од 0 до 35000 вртежи во минута лесно со контрола на брзината knob.Компактна големина ви помага да се пакувам во торба или багаж за лесно носење на патувањето.Тоа е совршен за ноктите полирање, обликување, ноктите extender за сечење, гел ноктите мелење, cuticle отстранување и за отстранување.Кога постои unnormal притисок, handpiece ќе престане да се врти.Ве молиме не го покривајте вентилација дупки на handpiece за време на работата.Ве молиме не го покривајте вентилација дупки на handpiece за време на работата.Песок бендови носител (најголемата) : внесете во песок бендови.Подобро од тебе е полесно за лак отстрани и мазна, Цилиндрични малку (мал) : основни поднесување на мали ноктите, мелење дебелина мртвите кожата; 5.Влезниот Напон Спектар : 5 V.Бидете сигурни дека за да се потврди батеријата е целосно наполнета пред првата употреба. 【Батерија и Лесно да се Носат】Aokitec помине вежба усвојува 2400m Ah висок капацитет литиум батерија која овозможува подолго да се користи-слободни траење до 8-10hours, извршувањето може да се разликуваат врз основа на вежба брзина.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи