.

.

5PCS EEMB CR2025 Батеријата 3V Литиум Батерија 2025 Монета Мобилен Батерии 3 Volt Li-MnO₂ Копчето Батеријата УЛ Уверение за еднократна Употреба Батеријата

5PCS EEMB CR2025 Батеријата 3V Литиум Батерија 2025 Монета Мобилен Батерии 3 Volt Li-MnO₂ Копчето Батеријата УЛ Уверение

DEN 0.00

Износот
Залиха

СЕРТИФИКАТИ—Ова не е батерија која што се полни.НЕ ја Полните батеријата.ОН 38.3 согласност.Повеќе од 400 EEMB батеријата модели се УЛ уверение.За пребарување "MH20555" на УЛ за сите EEMB УЛ информации за сертификација.ПРОИЗВОДИТЕЛОТ ДИРЕКТНО— Сите наши батерии имаат датум-закон за гаранција на свежина.Ние се гордееме со обезбедување највисоко ниво на задоволство на клиентите и имаме повеќе од 20 години искуство во литиум батерија индустрија.ЛИТИУМ МОНЕТА БАТЕРИЈАТА АПЛИКАЦИЈА : EEMB е 3 V монета батерии обезбеди сигурен, долготрајни моќ за вашиот автомобил копче remotes, електронски ваги, електронски речници, електронски рачни часовници, играчки и некои мали апарати, особено одлична за Ecobee Temp Сензори.МОЌ ДОЛГОВЕЧНОСТ и ЕНЕРГИЈА-ЗАШТЕДА : EEMB монета батерии се еколошки, бесплатно на меркур, висок притисок и висока густина на енергија, температурата на работа опсег : -20 ° C до + 60 ° C, трајни производи за долготрајни перформанси.Помалку од 3% годишно на собна температура, долго ефективни период, чувствувате голема брзина на пулсот празнење карактеристики, постојано испуштање стабилност.ГЛОБАЛНАТА ТЕХНИЧКА ПОДДРШКА—Глобална техничка поддршка.Ние се гордееме со обезбедување највисоко ниво на задоволство на клиентите и имаме повеќе од 20 години искуство во литиум батерија бизнис.Ако имате било какви прашања или проблеми во врска со нашите производи, ве молиме пратете ни порака и ние ќе се вратам на вас во рок од 24 часа.

Декларираните карактеристики

CR2025 li-MnO2 Coin Battery Non-rechargeable Battery capacity:
150 mAh Working voltage

Поврзани производи