.

.

Едноставноста на Жените Форма Фитинг Облека за Шиење Модели, Големини 14-22

Едноставноста на Жените Форма Фитинг Облека за Шиење Модели, Големини 14-22

DEN 0.00

Износот
Залиха

Вклучува шиење шаблони, ткаенина препораки, големината упатства и инструкции за (4) на жените фустани.Овие облека модели за жените може да бидат направени за да ги собере големини 14, 16, 18, 20 и 22. Стилски и шик, овие фустани се идеални за посебни прилики, вечера датуми и функција атрактивни принцеза линии и изборни цевки insets.Едноставност шиење модел пакети функција детални инструкции во двете француски и на англиски јазик, како и.Дизајниран и произведен во САД.Фустани функција четири различни стилови со принцезата линии и изборни цевки insets, што ги прави совршен избор за вечера партии, датуми, и други специјални прилики.Моделот пакет доаѓа со шиење шаблони, ткаенина препораки, големината упатства и инструкции за (4) на жените фустани.Со гордост дизајнирана и отпечатена во САД од 1927 година, овие облека модели за жените може да бидат направени за да ги собере големини 14, 16, 18, 20 и 22.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи