.

.

3D Злато Помине Фолија Трудови, DIY Помине Confetti Сјајот, Шарени Помине Уметност Фолија Сјај, Ноктите Епоксидна Смола Силиконски Калап Пополнување Материјали(A07)

3D Злато Помине Фолија Трудови, DIY Помине Confetti Сјајот, Шарени Помине Уметност Фолија Сјај, Ноктите Епоксидна Смола

DEN 1320.00

Износот
Залиха

Одличен Материјал : помине уметност декорација на собата е направен од фолија хартија, кој е безопасен за вашите нокти.Совршен за вашата партија или модерен изглед, можете да го користите со Нормален лак.Лесно е да се Користи : Можете да ги користите овие нокти foils за шушка или огледало ефекти на вашите нокти.Само стави шарени нокти мрежа фолија и се применуваат на лак на ноктите.Примена : Можете да seprate и притиснете овие нокти чипови за да defferent форма за да одговара на вашите потреби.Погоден за : Занает Украси.Тие, исто така, може да се користи за декорирање на вашиот мобилен телефон случај, силиконски калап пломби или чаши и така натаму.Повеќе Атрактивни : Овие големи декорации е погодна за видови на стока.направи тоа блескавата и поубаво.Здраво, добредојдовте на нашата продавница за купување на стока.Ние ќе ви обезбедиме со најдобра услуга.Нашата продавница ажурирање на некои квалитетни производи секој ден, добредојдени да се купи!Име : 3 D Помине Злато, Сребрена Фолија Paper Type : Помине Уметност Decoration Material : Злато, Сребрена Фолија Paper Pattern : Како Pictures Weight : стан.5.3 g/bottle Color : Како Pictures Use : Украсување на Ноктите, Ноктите Arts Packing Вклучуваат : 1 шише х 3 D Помине Злато, Сребрена Фолија Glitter How да се користат : 1. Подготви вашата ноктот со обликување, туркање кутикулите назад и отстранување на сите масла.2. Се применува база гел, и почекајте го сув.3. Се применуваат лак, почекајте го сув.4. Се применуваат помине фолија лепак, се сече парче фолија (само доволно голема за нокти), притиснете го на вашите нокти.Различни бои на foils може да се меша на ноктите.5. Отстрани фолија и фолија модел треба да се држат до вашиот ноктите.Ако малку се водат за исчезнати, се однесува само на горниот слој на дел не се земаат и повторете го чекор.4.Ве молиме имајте во предвид : 1. Поради прирачник за мерење, ве молиме оставете производ да има грешка на 1-2 cm пред да го купите производот.Ви благодариме. 2. Поради екранот и осветлувањето проблеми, ве молиме обратете се на вистинскиот производ во боја.3. Ако имате било какви други прашања при набавка на производи, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе се вратам на вас во рок од 24 часа.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи