.

.

Стоматолошки Светлата-1pc 110-240V Преносни Стоматолошки LED Батерија Светилка Светла Светлина за Зголемувачот ЕУ Plug Црна

Стоматолошки Светлата-1pc 110-240V Преносни Стоматолошки LED Батерија Светилка Светла Светлина за Зголемувачот ЕУ Plug

DEN 1380.00

Износот
Залиха

Мали димензии, мала тежина, лесно да се носат.Светлината интензитет може да биде прилагодена според вашите потреби.Вградена литиум батерија за циклус на полнење.Оваа светла можат да ги видат широко поле, и да се направи вашата работа многу полесно.Тоа е погоден за повеќето видови на хируршка операција.Спецификација : Материјал : Метал Осветлување : >15000-30000 Lux Континуирано run-time : >5 час На моќност на сијалицата : 1 W векот на траење на сијалицата : 10000 час Влезен напон : AC 100-240 V/ 50-60 Hz(светлината на сијалицата е прилагодлив) Излезен напон : DC 5 V 1А Приклучок тип : ЕУ Plug Тежина : 300g Забелешка : ве Молиме љубезно ве молиме да направите белешка ако ви треба било кој адаптер.Пакување Листа : 1 x Главата Светлина(со батерија) 1 x Адаптер.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи