.

.

Микробранова Радар Сензор, 4P НАТОПИ Микробранова Smart Движење Радар Детектор Сензор за Светло Switch TDL‑1918 5.8 GHz AC85‑250V 10A, Микробранова печка се Префрлите Сензор

Микробранова Радар Сензор, 4P НАТОПИ Микробранова Smart Движење Радар Детектор Сензор за Светло Switch TDL‑1918 5.8 GHz

DEN 1711.20

Износот
Залиха

Усвојување на 4 P терминал и DIP прекинувач, товарот е 10 A и работен напон е 85 V‑250 VAC.Чувствителни сензори, точна идентификација на движење на биолошката и не‑биолошки тела, со цел да се намали стапката на misoperation.Кога човечкото тело остава сетилните област, на сензорот почнува да се пресмета задоцнување, задоцнувањето е над, сензор прекинувачот е автоматски исклучен, и товарот апаратот ќе престане да работи.Силна анти-мешање, донесува 5.8 GHz работна фреквенција, не се погодени од природни фактори надвор, и да има стабилен и сигурен перформанси.Автоматски да се идентификуваат силата на амбиентална светлина, и светлината ќе биде вклучено кога светлосните услови се поставени и има луѓе, во спротивно не ќе биде на.Функција : 1. Усвојување на 4 P терминал и DIP прекинувач, товарот е 10 A и работен напон е 85 V‑250 VAC. 2. Чувствителни сензори, точна идентификација на движење на биолошката и не‑биолошки тела, со цел да се намали стапката на misoperation. 3. Кога човечкото тело остава сетилните област, на сензорот почнува да се пресмета задоцнување, задоцнувањето е над, сензор прекинувачот е автоматски исклучен, и товарот апаратот ќе престане да работи. 4. Силна анти-мешање, донесува 5.8 GHz работна фреквенција, не се погодени од природни фактори надвор, и да има стабилен и сигурен перформанси. 5. Автоматски да се идентификуваат силата на амбиентална светлина, и светлината ќе биде вклучено кога светлосните услови се поставени и има луѓе, во спротивно не ќе биде на. 6. Целосна автоматска сензори, светлата кога доаѓаат луѓе, и светло се исклучува кога луѓето одат, безбедно и енергија‑штедење, се ослободени од надворешни влијанија, како што се звук и објекти.Спецификација : Предмет Тип : Микробранова Switch Сензор Производ Материјал : ПВЦ Индукција Принцип : Микробранова радар индукција Производ Модел : TDL-1918 Работен Напон : AC85-250 V Режим на Потрошувачка на Енергија : 0.07 W Пренесување на Моќ :

Декларираните карактеристики

Поврзани производи