.

.

100W ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина, 11000LM 6000-6500K (Ладно Бела) IP67 Супер Светло за Безбедност Светлина, Водоотпорен Пејзаж ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светла Отворено за Навод

100W ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина, 11000LM 6000-6500K (Ладно Бела) IP67 Супер Светло за Безбедност Светлина, Водоотпорен

DEN 741.36

Износот
Залиха

[СУПЕР СВЕТЛО] 11000 Lumen, температура на бојата е 6000-6500k, таа се користи за висок квалитет на чипови и светилка монистра тип е 2835 што е многу посветла и повеќе траен отколку нормално чипови. [Иновативниот Дизајн]Messbee е ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина направени од алуминиум и PC, оваа светилка е полесни од другите видови на светилки на пазарот.Едноставен изглед, повеќе во линија со естетски барања.Тоа може да биде подобро интегриран со архитектонски пејсаж, совршена комбинација на примена на животната средина, компактен дизајн на производот. [Силна IP67 Водоотпорен] Моќен прашина и отпорност на вода whice може да се спречи прашина и вода и капки од надворешниот свет, и тоа исто така може да спречи кратко потопување.Но, бидете внимателни да не да се потопи во вода за долго време. [Одлична Дисипација на Топлина] светилка мушка 2835 има подобар дисипација на топлина отколку другите типови на светилка монистра, PC материјал е добро за заладување.Моќниот систем за ладење функција може да се прошири светилка живот во голема мера. [ДОЛГ животен ВЕК & Energy Saving] Исклучително 50000 часа долг живот го намалува ре-светилка фреквенција.Спаси работна цена да го замени светилки со краток животен век.Боја : 100w Ладно Бела.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи