.

.

KONGZIR Кружни пили Ножеви, 10pcs 20mm Emery Дијамант Обложени Двојно Страна Сечење Диск Со 2 Заеднички Лост Електрични алатки

KONGZIR Кружни пили Ножеви, 10pcs 20mm Emery Дијамант Обложени Двојно Страна Сечење Диск Со 2 Заеднички Лост Електрични

DEN 386.64

Износот
Залиха

100% нов квалитет. - Добри перформанси, да ви помогне брзо и лесно сечење,. Супер тенки плочки ножот за сечење без chipping. Се применуваат за сечење порцелан, керамички плочки, гранит, мермер, камен.Ако имате било какви прашања, нашата служба за корисници ќе одговори во рок од 24 часа.Поради рачни мерења, ве молиме да се овозможи 0.1-0.5 инчи разлика. (1 инч = 2.54 см)ве Молиме проверете дали го објектот големина натпревари твое пред да го купат.Спецификација : Материјал : Дијамант Обложени Disc Size : Сечење Дискови : 20mm(надворешен дијаметар) / 3мм(внатрешен дијаметар)Диск дебелина : 0.80 mm Rod месо тело со Дијаметар : 3mm Features : Овие голема брзина и висок квалитет на дијамант обложени сечење дискови се погодни за користење во тесни места и за рамна сечење, може да се користи со вашиот ротари алатка за да се намали широк спектар на материјали.Отворот е обложени на двете страни, како и околу раб.Идеален за сечење : Гем,камен,Метал,Стакло,Керамика,Порцелан,Плочки,Карбид, дрво,стакло, пластика, метал, мермер, ѕидарија, камен, бетон, и fiberglass сечење.Пакет се Вклучени : 10 x Сечење Discs2 x Заеднички Lever If имате било какви прашања, нашата служба за корисници ќе одговори во рок од 24 часа.

Декларираните карактеристики

Material:
Diamond Coated Disc
Cutting Discs:
20mm(outer diameter) / 3mm(inner diameter)
Disc thickness:
0.80mm
Rod Shank Diameter:
3mm
Features:
These high speed and high quality diamond coated cutting discs are suitable for using in tight places and for flush cutting, can be used with your rotary tool to cut a wide variety of materials. :
Slit is coated on both sides as well as around the edge. :
Ideal for cutting:
Gem,stones,Metal,Glass,Ceramics,Porcelain,Tiles,Carbide, wood,glass, plastic, metal, marble, masonry, stone, concrete, and fiberglass cutting.
Package Included:
10 x Cutting Discs :
2 x Joint Lever :
If you have any questions, our customer service will reply to you within 24 hours. :

Поврзани производи