.

.

Gobe 55мм УВ Филтер Леќа (3Peak)

Gobe 55мм УВ Филтер Леќа (3Peak)

DEN 0.00

Износот
Залиха

GOBE Е СЕГА URTH Ние го променивме нашето име за подобро да се одрази на она што ние работиме за да се заштитат.Да се најде еквивалент Urth производ, барај код B088 C4 CNZT.ПРОФЕСИОНАЛНИ ОСТРИНАТА Премиум германски SCHOTT B270 оптичко стакло создавање најостро слики, а во исто време намалување на магла и заштита на вашиот објектив.GOBE 3 PEAK Направени за професионални леќи & telephoto леќи. 16-слој нано-слој за неутрална боја за рамнотежа, намалување на леќа flare, отстранување на ghosting, и заштита од гребнатини, нечистотија, и валкано.Поддржани од страна на нашите доживотна гаранција.НЕ VIGNETTING Свесно дизајниран трајни magnalium венчиња се двојно-навој за редење и тенок профил за да се избегне vignetting.ЗАШТИТЕТЕ го ВАШИОТ ОБЈЕКТИВ УВ филтри за заштита на вашите леќи, без да влијаат на изложеноста settings.Имајте на УВ на вашите леќи за да ги заштити против опасностите на честа употреба – нечистотија, вода и гребење.Фото преземени од страна на Gobe Амбасадорот Мет Cherubino.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи