.

.

Хексадецимален Кап Завртки Одделение 8 Жолта Цинк - 5/8-11 x 2-1/2 PT - Количина-25

Хексадецимален Кап Завртки Одделение 8 Жолта Цинк - 5/8-11 x 2-1/2 PT - Количина-25

DEN 657.60

Износот
Залиха

Хексадецимален кап завртки е кап завртки со шестоаголни глави, дизајниран да биде раководена од страна на клуч.На ASME B18.2.1 во согласност кап завртки има малку построги tolerances од хексадецимален болт за главата.Хексадецимален кап завртки се целосно навој во пократки должини (обично до околу 1-1/4 инчен, во зависност од гром дијаметар), и делумно навој со рамо под fastener хексадецимален глава во повеќе должини.Одделение 8 Жолта цинк позлатен сврзувачки елементи се топлина третираат и најтврдокорните за повеќе издржливи заврши fastener.Попознат како завртки или завртки.Хексагонална главата дизајниран да биде раководена од клуч или штекер.Исто така, повика хексадецимален кап завртки, хексадецимален завртки, допрете завртки, или хексадецимален кап завртки.Одделение 8 жолта цинк позлатен сврзувачки елементи се термички обработени и најтврдокорните за повеќе издржливи заврши fastener и да понуди супериорен отпорност на корозија.Одделение 8 жолта цинк хексадецимален кап завртки се одликува со шест хаш марки на врвот на завртки главата.СТИГНЕ и Ro HS Согласност.Оклопни Возила.Возилото Суспензии.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи