.

.

Milageto Плови Switch Вода Sump Течни Течност Нивото на Водата Контролор 6-10m 250V - Blue+Жолта, 10m

Milageto Плови Switch Вода Sump Течни Течност Нивото на Водата Контролор 6-10m 250V - Blue+Жолта, 10m

DEN 863.76

Износот
Залиха

ПВЦ кабел, не-токсични и без мирис, мека и руптура-отпорни, посилни и повеќе лесен за употреба.Користење PP материјални, не-токсични и невкусна, ниска густина, сила, вкочанетост, цврстина, отпор се подобри од низок притисок полиетилен, со добра електрични својства и изолација.Усвојување на чист бакар жица за подобро да се гарантира моќ на трансмисија.Плови Switch Нивото На Водата Контролер Сензор.Со работа принцип дијаграм, лесно да debug и инсталирате.Опис : - Плови Switch Нивото на Водата Контролер Сензор - Донесува чист бакар жица за подобро да се гарантира моќ на трансмисија. - Со работна принцип дијаграм, лесно да debug и инсталирате. - Кабел PVC, не-токсични и без мирис, мека и руптура-отпорни, посилни и повеќе лесен за употреба. - Користење на ПП материјални, не-токсични и невкусна, ниска густина, сила, вкочанетост, цврстина, отпор се подобри од низок притисок полиетилен, со добра електрични својства и изолација.Спецификација : - Номинална Напон : AC напон 220 V - Номинална Струја : 4А - /220 V(Resistive load) - Термичка Струја : 10 A 250 V(макс) - Оперативен температура : 0~65° - Моќ опсег : <500 W - Работен притисок : 0.1 MPa - за Контрола на Опсег : >0. - Услуга Живот : >10000 пати - Заштита класа : IP65 Package Вклучува : 1 x Плови Switch Нивото на Водата Контролер.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи