.

.

3mirrors АЛУМИНИУМ Волфрам Electrode Острилка Мелница Главата TIG Заварување Алатка со Cut-Off Слот Мулти-Агол & Неутрализира, 5X 25мм Двоен Дијамант Тркала, 1X Поврзување Прачка

3mirrors АЛУМИНИУМ Волфрам Electrode Острилка Мелница Главата TIG Заварување Алатка со Cut-Off Слот Мулти-Агол & Неутрализира,

DEN 1727.76

Износот
Залиха

Производ направен од Надградба на алуминиум алуминиумски материјал, ЦПУ завршувањето на Потрајни, нема да има проблеми на висока температура на топење.Секој вид има 3 дупки кои ќе мелење различни кругови на дијаманти тркала, кој ќе го намали дијамант тркала потрошувачка за 2 пати.Телото е многу лесен и удобен, само 87g.Во тоа време, ве молиме да се замени со чак со висина што не надминува 34mm, така што мелење тркала може да се прилагоди во соодветна позиција.6 мм) 20°, 3/32" (2.За ваша погодност, ве молиме да се избегне купување на пиратеријата.A : Овие агли се резултат на мелење на волфрам.Зачувај вашиот подготвени време за заварување, Заварувачи го заслужуваат тоа!.CNC машински mandrel замав помалку кога мелење.Секогаш носете заштита за очите, респираторниот заштита, и заштитна облека кога го користите агли контролер и кога заварување.Одговара на повеќето сите Ротари Алатки со 3/4-12 тема вклучувајќи Црна и Декер, Милвоки.4 mm) 15°, 3/32" (2.П : Дали сте поддршка волфрам electrode 3.Според информации од некои за прв пат корисници, доколку мелење тркало, не може да биде усогласена со намали за време на процесот на инсталација, или мелење тркало не го достигне очекува позиција, тоа може да биде дека чак ќе се користи е премногу висока и го надминува висината на mandrel инсталација.Но многу силен и прецизен. 120-140 Ронки, Со добра цврстина, отпорност на абење и добра отпорност.Кога мелење : се Применува светлина притисок на тркалото. 5 оски CNC изработени од 6061 алуминиум.За било какви прашања, контактирајте не за професионална помош!.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи