.

.

Yonico 14872 2-1/4-Инчен Дијаметар Дното Чистење Рутер Малку 1/2-Инчен Месо Тело

Yonico 14872 2-1/4-Инчен Дијаметар Дното Чистење Рутер Малку 1/2-Инчен Месо Тело

DEN 526.80

Износот
Залиха

Оваа дното чистење рутер малку има дијаметар на сечење на 2-1/4" и сечење на длабочина од 9/16".Ова малку, исто така, има центар состанок ножеви и 1/2" месо тело.За рутирање совршено чиста кариес и resurfacing проекти.Премиум C3 микро-жито волфрам карбид ножеви за поостри & подолготрајни раб.За употреба на CNC, табела планината и рачни уреди (До 2-1/2" дијаметар).Сребро индукција лемење за максимална сила и издржливост.Оваа дното чистење рутер малку има дијаметар на сечење на 2-1/4" и сечење на длабочина од 9/16".Ова малку, исто така, има центар состанок ножеви и 1/2" месо тело.Истакнува : - За рутирање совршено чиста кариес и resurfacing проекти - Премија C3 микро-жито волфрам карбид ножеви за поостри & подолготрајни раб - За употреба на CNC, табела планината и рачни уреди (До 2-1/2" дијаметар)- Сребрен индукција лемење за максимална сила и издржливост - Центар состанок ножеви за непречено профил сечење - Произведени со анти-провизиите дизајн за да се помогне во спречување на работилница mishaps Item Вклучува : 1 Рутер Bit Our дното чистење рутер битови функција центар-средба секачи кои функционираат како редовни директно малку секачи со дополнителни чистење на дното на properties.Ова ќе ја напушти убаво се чистат-up изнесе на дното површини.Ова е особено корисно кога расчистување на големи површини кои ќе останат изложени.Спротивно на тоа, секачи на повеќето директно рутер битови не ги исполнуваат во самиот центар на малку, затоа dados и џебови, со намалување на редовни директно битови често резултира со помалку од совршено мазна дното површини.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи