.

.

Hikvision ДС-7316HQI-K4-6TB 16-Канал Аналогни + 8-Канал IP 6MP H. 265+ Хибрид HD-TVI/CVBS/IP Напредни Analytics DVR (6TB HDD Вклучени)

Hikvision ДС-7316HQI-K4-6TB 16-Канал Аналогни + 8-Канал IP 6MP H. 265+ Хибрид HD-TVI/CVBS/IP Напредни Analytics DVR (6TB

DEN 2903.76

Износот
Залиха

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.HDMI ™ Излез Резолуција До 4 K (3,840 x 2,160).H.265+/H. 265/H. 264+/H. 264 Главниот Поток Кодирање.Авто-Адаптивни HD-TVI/CVBS Сигнал на Текст.Долги Пренос преку UTP и Коаксијален Кабел : Максимум 2,630 ft (800 m) 1080p и 3,940 ft (1,200 м) 720p HD-TVI Сигнал. 16-ch Синхрони Репродукција.Turbo HD ДС-73xx HQI-K4 Серија DVRs функција на поддршка на HD-TVI, CVBS, и IP камери на до 16 канали.Тие нудат долго пренос на оддалечености и функција на нови важни H. 265+ технологијата за компресија, кој ја подобрува снимањето ефикасност и го намалува складирање на податоци трошоци.Дополнително, DS-73xx HQI-K4 Серија DVRs поддршка за напредни analytics како линија премин, упад, сцена промена откривање, луѓето пребројување на гласовите, топлина map функционалност и Видео Квалитет Дијагностика (VQD).

Декларираните карактеристики

Поврзани производи