.

.

Чесапик Ножеви Сопствен рачно изработени Дамаск Челик Лов Боуви Нож со Кожа Обвивка

Чесапик Ножеви Сопствен рачно изработени Дамаск Челик Лов Боуви Нож со Кожа Обвивка

DEN 0.00

Износот
Залиха

Рачно изработени Дамаск Челик Лов Боуви нож ,ружино дрво се справи ,Дамаск челик гарда.Вкупна Должина : е 18 инчи , се справи со должина е 5 инчи , должина на ножот е 13 инчи ,.Дамаск челик ( 4340 and1095 ) ножот .цврстина 56-58 HRC , Остар и Тешко Сечење на Работ.Рачно изработени од кожа обвивка на крава кожата.Квалитетот на Готовиот ,Трајни ,прецизна контрола и избалансиран нож.Ова е издржлив рок солидна и остри Дамаск Челик Нож.Сечилото е Направен од Страна на 1095/4340 ЛЕГУРА ЧЕЛИЦИ (176 вистински Слоеви) фалсификувани на Убава Форма.Дамаск челик на овој нож е на високо квалитетни содржини за да ги даде одлична предност и остри сечење способности.Цврстина на сечилото на овој нож е HRC 58-60 во лабораторија & бил страна, наострен да Остар Раб.Рачно Изработени Трајни Кожа Обвивка .Мора да бидат сигурни и да се потврди дека сте 18+ на возраста и да се во можност легално да се купат и да сопствен објект и ќе се користат одговорно.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи