.

.

TYC 20-6463-00 Chrysler Sebring Патникот Страна Светлата Собрание

TYC 20-6463-00 Chrysler Sebring Патникот Страна Светлата Собрание

DEN 5190.96

Износот
Залиха

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема дополнителни трошоци за поправки - делови, работна сила и превозот се сите опфатени.Откажете во секое време, целосна наплата во првите 30 дена.Преносливи со подароци.Лесно тврди процес - поднесе барање во секое време 24/7 преку мобилен стан, интернет, или на телефон. .ОЕМ Замена.FMVSS 108 (Сојузна Моторно Возило за Безбедност Стандард) Согласност.Тестирани за да се вклопи вашето возило, функции исто како и оригиналот.Користи оригинални монтажа одредби, без дупчење е потребно да се инсталира.Подлежи на DOT (Department of Превоз) & SAE (Здружение на Автомобилски Инженери) Стандарди.Секој TYC замена светилка е произведен со слични материјали како оригинална опрема и поминува низ ригорозни тестирање за да се осигура вашата безбедност во текот на денот и ноќта употреба.На вашето возило светилки се суштински дел од своите безбедносни карактеристики, па TYC замена светилки се исполнат SAE/ТОЧКА прописи.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи