.

.

Eujgoov JDS2900-30M Функција Произволни Бранови Сигнал Генератор ДДС 2CH Пулсот Dual Channel Сигнал Генератор глобална напојување за AC100-240V(велика БРИТАНИЈА ПРИКЛУЧОК)

Eujgoov JDS2900-30M Функција Произволни Бранови Сигнал Генератор ДДС 2CH Пулсот Dual Channel Сигнал Генератор глобална

DEN 0.00

Износот
Залиха

Опис : Целосна бројно контролирани двојна?канал ДДС функција/произволни wavesform генератор со висока точност.Високо-квалитетни материјали : Користете ДДС директна синтеза на технологија за да се произведе точни и ниска?нарушување излезни сигнали.Карактеристики : Surface mount технологија, голем?скала интегрирано коло, висока сигурност и долг животен век.Професионален дизајн : Двоен канал дизајн на еднакви перформанси, фаза разлика 360 ??степен континуирано прилагодливи.Висок-квалитет : со Висок?квалитетот пламен?retardant школка, го прави полесно да функционира и приказ на податоци по монтажа на протезата.Тема : Во исто време, таа има излез краток?спој заштита способност.Сите сигнал излезни терминали може да работи за 60-тите години под оптоварување краток?коло услови.Може да се користи sine бранови, плоштад бранови, sawtooth бранови, или произволни бранови да се генерираат пулсот воз, бројот на пулсот период е континуирано прилагодливи помеѓу 0?1048575.Независна операција интерфејс, јасно функции, удобен контрола, погоден за електронски ентузијасти, научно-истражувачки институции, како и високо-технолошки претпријатија.Ги интегрира функциите на функцијата сигнал генератор, произволни wavesform генератор, пулсот сигнал генератор, бучава генератор, сигнал мерење, контра и фреквенција издржам.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Јачина на Generator Material : Силикони, ABS (Пламен Retardant)Модел : JDS6600-30 MWaves Излез : Излезна Отпорност : 50Ω± 10% (Типична)Заштита : Сите сигнал излезни терминали може да работи во рок од 60 под оптоварување краток спој conditions Offset Прилагодување на Опсегот : Офсет≤10 Амплитуда/2 Offset Резолуција : 0.01 VBurst Функција : Број на Пулсот : 1-1048575 Burst Режим : Упатство активирањето, CH2 активирањето, надворешен поттикнувач (AC), надворешен поттикнувач (DC)Комуникација го Оценувате : Со користење на стандардни 115200bps Communication Протокол : Користење на команди линија на чекање, протоколот е open Power Напон : Влез : AC100-240 V (50/60 Hz)Излез : DC5 V±0.5 VEnvironmental Услови : Температура : 0-40 ℃; Влажност :

Декларираните карактеристики

Поврзани производи