.

.

Електрични Акт Пеперутка,ПВЦ,2,12V DC

Електрични Акт Пеперутка,ПВЦ,2,12V DC

DEN 0.00

Износот
Залиха

Куполата стил визуелна позиција индикатор. 10 x Крајот на патувањето потврда прекинувачи за далечински индикација.Итни прирачник замени.CE Означени, IP67 ingress protection.Термички заштитена мотор.Високи перформанси brushless actuator мотор со преоптоварување/прегреат заштита.Actuator домување е изграден на ABS и е IP67 rated.ISO вози и монтажа единица се алуминиум.Монтажа на сврзувачки елементи се од нерѓосувачки челик.Вентил повлечи тело е ПВЦ, диск е полипропилен.Седишта (облоги) и O-прстени се избор на EPDM или FKM.Не-wetted Делови : Нафта печат е EPDM.Матични (410 или 316), gearing, пролет, лост и pin (304) се од нерѓосувачки челик; дршка, рачка на менувачот, и други справи со делови се ABS; рачка вметнете е FC0208. Позиционер е ПВЦ.Максимален работен притисок е 150 PSI; вистински максимален притисок варира во зависност од апликацијата врз основа на температура, проток, и медиумите.За други материјали консултирајте се со фабриката.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи