.

.

Случај на 30 - Dysmio 48 инчи 32 W T8 Висок CRI Флуоресцентна Цевка Светлина еко - Пријателски Замена Светилки со Алто II Технологија - 30 Пакет, 5000K - Природна Светлина

Случај на 30 - Dysmio 48 инчи 32 W T8 Висок CRI Флуоресцентна Цевка Светлина еко - Пријателски Замена Светилки со Алто

DEN 0.00

Износот
Залиха

ВИСОК КВАЛИТЕТ На : Dysmio Висок CRI светилки се е новиот одговор на енергетски ефикасни флуоресцентна сијалица осветлени.На светилки се направени со висок квалитет на материјалите од кои се загарантирани со понуда на високо-крај перформанси со минимална енергија фира.Универзален стандард форма и 2 pin на база направи лесно ракување, како и.Цевка светилки ќе светне на расположението и вашиот живот со удар на прекинувач.ALTO II Технологија : На Alto технологија е одговор на ниското ниво на жива осветлување производи.Оттогаш алто технологијата влезе во употреба на жива употреба има намали значително.ALTO II Технологија има 50% помалку жива од пред T8 светилки кој се користи АЛТО Технологија.Ова го прави производот е еко-пријателски избор.ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛАЦИЈА : Цевка доаѓа со должина од 48 инчи.Стандардот две-пински база одговара на нормална Цевка Светлина држачот.Само поп тоа во штекер и пресврт на своето место и на сијалицата е подготвен да светне секој ќош и агол на собата.ВИСОК CRI : На T8 сијалица доаѓа со Боја рендерирање индекс на 90. Висок CRI на производот го прави погоден за ниска таванот и high таванот слично.Намалена темни дамки на сијалица функција крај-до-крај светлина, видливост, како и високиот квалитет на производот обезбедува намалена светилка-крај blackening.ДОЛГ ЖИВОТ : производот има долг живот на 36000 часа.Тоа е приближно 4 години што го прави производот добар економски инвестиции.ALTO II Технологија е TCLP согласност.Боја температура на 5000 K производот нуди јасни удобно светло за очи како добро.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи