.

.

ПАЧУЛИ EDP - 50 ML | Унисекс Eau de Parfume за Мажите и Жените (се наведнува Машки) | Вуди Ориентален Мирис со Oudh и Црна Мошус Спогодба | од страна на Ал Maghribi Арапскиот Oud и Парфеми

ПАЧУЛИ EDP - 50 ML | Унисекс Eau de Parfume за Мажите и Жените (се наведнува Машки) | Вуди Ориентален Мирис со Oudh и Црна

DEN 526.80

Износот
Залиха

КОМБИНАЦИЈА : бран на свежина bathes кожата - ПАЧУЛИ е олицетворение на светлината.Сончево и светли, ова сензуалниот мирис е изграден околу еден Пачули и шумата темата која е топло, со навестување на мошус, додека се и смирувачки и богата.ИНСПИРАЦИЈА : Јасно, заводлива врвот ноти на Роза, затоплување смирна и златна шафран открие мирис на домот срцето на Пачули.Парфем на наративните е склучен од страна на база на Oud, Guaiac Дрво и Црна Мошус - на миризливи за мирис познавачи и љубители на лажат мириси.Се ПРЕПОРАЧУВА да НОСАТ : Може да се носи за повеќе наврати, ден за ден, специјални настани, датуми и вечер.Може да се носи во текот на годината, поради неговата флексибилност на белешки.ПЕРФОРМАНСИ : Има прекрасен проекција што го опкружува неговиот носител со опојни облак од мека цветни и совети на сладост.На долговечноста е добар со над шест (6) плус часа носат.Тоа трае многу долго време на облека.ПРИМЕРОЦИ : Дел од Ахмед Ал Maghribi Откритие Поставите 4 (исто така, "Целосен Сет (Машки)"), можете да се обидете тоа, заедно со неколку други големи parfums во таа категорија.Дел од Almaghribi Oudh Парфем и Блискиот исток Атар Колекција.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи