.

.

Тинк-Тенк Научник Предучилишна Флеш Картички Пакет - Писмо (ABC) Писма, Математика Броеви & Пребројување на гласовите, Бои & Форми, Првите Зборови & Спротивности, & Rhyming ?

Тинк-Тенк Научник Предучилишна Флеш Картички Пакет - Писмо (ABC) Писма, Математика Броеви & Пребројување на гласовите,

DEN 2366.40

Износот
Залиха

✅ Сеопфатна Азбука (ABC), Првите Зборови убава соодветната слика, реални слики кои им се помогне на децата визуелно да го разбере, да го признае & запомни концепти.Пет (5) палуби секој w/ 36 карти по пакет покрие основните концепти во јазик, пишување, декодирање, читање, правопис, математика, броеви, форми, бои & sounds Доаѓа w/ 30 методи за настава 30 забавно учење игри, корисна боја тркала, форма индекс, писмо & број на топ листите. ✅ Тинк-Тенк Научник е компанија од САД во сопственост од страна на родителите со своите деца во Калифорнија.Локалните НАС наставниците ни помогне да се развие и да ги видиш нашите тинк-Тенк Научник производи.Сите производи со гордост дизајниран во Лос Анџелес, калифорнија.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи