.

.

Четка за Истражување 1 1/8 (29mm) Flex-Брус Цилиндар Брус Алатка 80 Ронки (Силициум Карбид)

Четка за Истражување 1 1/8 (29mm) Flex-Брус Цилиндар Брус Алатка 80 Ронки (Силициум Карбид)

DEN 595.20

Износот
Залиха

1-1/8" Дијаметар Флексибилни Цилиндар Брус изработени од Силициум Карбид.Брус е Направен во САД со Четка Истражување Производство.Брус е само центрирање и може да се користи со 3/8" или 1/2" чак вежба. 80 Ронки добро за понесе расчистување, пред да го понесе refinishing.На брус големина наведени на производот е создаден е наменета да се користи за (или малку помали понесе ќе работи).На Флекс-Брус алатка е површината refinishing алатка која ќе се користи за да се refinish и враќање на цилиндар забива.Завршна површина е зависна од чакал користи.Алатката се користи за апликации како мотор обнова, хидраулични цилиндри, кочница обнова и општи обработка на операции.Flex-Брус Алатка може да се користи со усовршувајќи масло или на моторното масло.Ако усовршувајќи хидраулични цилиндри користите наменети хидраулична течност за лубрикант.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи