.

.

Visionis FPC-7898 Една Врата Контрола на Пристап на Електромагнетни Заклучување Inswing Вратата 1200lbs TCP/IP Wiegand Контролер Кутија, Отворено Водоотпорна Тастатурата/Читателот, ЕМ

Visionis FPC-7898 Една Врата Контрола на Пристап на Електромагнетни Заклучување Inswing Вратата 1200lbs TCP/IP Wiegand

DEN 0.00

Износот
Залиха

Поддржува Wiegand интерфејс за пристап картичка читателот.Клиентот поддржува присуство функција.Комуникациските податоци е шифриран за да се обезбеди безбедност на информации.TCP/IP мрежа за комуникација, со авто-адаптивни мрежен интерфејс.Тежина (Магнет) : 2.Комплет доаѓа со отворен IP68 дигитални тастатурата на допир, а maglock и ултра тенок притисни за да излезете со LED копчето за секоја врата, плус една врата мрежа контрола на пристап на TCP/IP контролер, близината картички, како и на клучните ознаки.Поддржува разни картичка видови како што е нормално/исклучен/црната листа/патрола/посетител/принуда/ супер картичка, итн.(1) VS-AXESS-1 ETL : Една Врата Network Access Control Panel Контролер Одбор Со Кабинетот TCP IP Wiegand со Десктоп Софтвер и Напојување Вклучени 10,000 Корисници.Сала Ефект Контакт : SPDT оценет 2 A на 24 VDC.Вклучува CD софтвер.Ова ни овозможува да ви обезбеди со производ кој ви дава и одржува својот квалитет и ги штити сите одеднаш.Температурата На Работа : 0~55° C (32~131° F).На размислување на Visionis е да се комбинираат модерна чувствуваат со инвентивни генијалност. (1) VIS-ML1200 LED : 1200lbs Затворен Електрични Магнетна Брава со LED Сензор (1) VIS-ZL1200 : Л и Ш заградата за 1200lbs електромагнетни заклучување.Признавање и чување на бројот на картичката со максимум 20 цифри.Вклучува CD софтвер Напојување и кабелот за напојување вклучена Инсталација на жици не се вклучени Овој софтвер не е компатибилен со MAC компјутери, само со Microsoft.000 картичка swiping евиденција.Податоците може да бидат трајно зачувани кога пристап контролер се напојува од надвор.Масовно складирање со 10.Нашиот пристап за контрола на производи се направени со високи стандарди за оптимални перформанси и сигурност за да се обезбеди вашето задоволство.Овој софтвер не е компатибилен со MAC компјутери, само со Microsoft.Ние нудиме бесплатна техничка поддршка на англиски и шпански.Зелена/Црвена LED Индикација за EM Заклучување Статус.Димензии : Магнет – (L)266x(W)67x(T)39 мм Арматура – (L)185x(W)61x(T)16.Контролорот доаѓа со софтвер кој обезбедува време и посетеност, во реално време на кои дојдоа и кој излезе, на информативен систем за да ги видите сите настани и врата ограничување систем.Нашите безбедносни системи се изградени со вас, на клиентите, во умот.Wiegand интерфејс поддржува W26/ W34 и е беспрекорно компатибилен со трети лица картичка читателот.Поддржува подесувате-доказ аларм за читач на картички, необезбедени вратата, аларм, присилен влез на вратата, аларм, аларм за врата отворање откажана, принуда аларм, а алармот за неважечка картичка swiping обиди аларм, во случај на аларм и врати, недоволно меморија аларм за офлајн настан, мрежа пауза аларм.Инсталација на жици не се вклучени.Поддржува синхронизација на време преку NTP, manual (рачно) или automatic (автоматски метод.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи