.

.

TWTADE Сензор Вклучите од Далечина 10CM NPN НЕМА 4.5-30VDC на 300ma + Носителот NJK-5002C

TWTADE Сензор Вклучите од Далечина 10CM NPN НЕМА 4.5-30VDC на 300ma + Носителот NJK-5002C

DEN 311.76

Износот
Залиха

Име на производ : Близината прекинувач(NJK-5002 C).Спецификација за производ : Откривање на далечина : 10 CM;Излез Држава : NPN БЕЗ;Напон : DC 4.5-30 V; Тековната Излез : 300m A;.Сензор главата dimention : M12x32mm.Пакет содржина : 1 x Сензор Switch+1 x магнет+ 1 x Држачот.Овој производ е одличен квалитет и долг работен век, и може да се користи со нашиот шалтер кутија.Нашата компанија се занимава во сите видови на мали електронски компоненти, кои можат да се купат во продавници, ако е потребно.

Декларираните карактеристики

Detection distance:
10CM;Output State

Поврзани производи