.

.

QUTHZZHY Сублимација Мастило Касети, Празни Refillable Мастило Касети Компатибилен со WF-7720 WF-7710 WF-7620 WF-7610 WF-7210 WF-7110 WF-3620 WF-3640 Печатач, 4 Pack (Црна, Жолта Цијан Магента)

QUTHZZHY Сублимација Мастило Касети, Празни Refillable Мастило Касети Компатибилен со WF-7720 WF-7710 WF-7620 WF-7610 WF-7210

DEN 407.76

Износот
Залиха

✍【КОМПАТИБИЛНИ ПЕЧАТАЧИ】 WF-7720 WF-7710 WF-7620 WF-7610 WF-7210 WF-7110 WF-3620 WF-3640. (ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме проверете дали чипот број на печатачот 252 или 252 XL пред купување.Ако тоа не е, тоа не може да се користи). ✍【КАПАЦИТЕТ】 црно мастило касети во 50мл, други шарени мастило касети во 20ml.Ова е празен refillable мастило кертриџ без мастило, кои мора да се полни пред да се користат. ✍【ЕКО ПРИЈАТЕЛСКИ ДИЗАЈН】 Можете да повторна употреба на истите кертриџ, нашите refillable систем касети се дизајнирани за континуирана употреба. ✍【ЛЕСНО ДА се МАСТИЛО РЕФИЛ】 сублимација мастило кертриџ е дизајниран со перспектива ефект, што го прави јасно кога додавање на мастило.Користете шприц лесно да се рефил мастило во кертриџ, нема други вештини се потребни. ✍【ОНА што ЌЕ ДОБИЕТЕ за】 Пакетот вклучува 4 x Празни Мастило Касети (Црно/Синозелена/Магента/Жолта).Можете да додадете многу различни видови на бои, како што се Боја на Мастило, Боја на Мастило, Сублимација Мастило и повеќе.Карактеристики : . 1. Висока компатибилност, компатибилен со WF3620 WF3640 WF7110 WF7210 WF7610 WF7620 WF7710 WF7720 мастило касети. 2. Комбо пакет, 4 боја печатач касети (црно/синозелена/магента/жолта). 3. Мастило кертриџ капацитет, црна 50 ml и боја 20 ml.Погоден за пополнување со сублимација на бои со мастило, боја мастило или боја на мастило. 4. Обновливи касети, нема потреба да купат и да го замени често, заштеда на трошоци за печатење. 5. Транспарентен домување дизајн го прави лесно да се види мастило ниво директно и рефил мастило со шприц преку кертриџ порта.Топло Совети : . 1. Ве молиме потврдете го вашиот печатач модел пред да го купите. 2. Не е играчка, ве молиме да ги задржи подалеку од деца. 3. Ве молиме не се мешаат овие касети со други видови на касети. 4. Не откине јасно пластика филм на дното на патрон.Печатачот ќе пункција филмот за време на инсталацијата. 5. Не допирајте ја чип за време на инсталацијата.Зошто Да Изберете Ни:. 1. Ние нудиме одличен квалитет на печатење и сигурна изведба на achive професионално и брзо печатење квалитет, се полоши од касети, не се прифаќаат. 2. Нашите мастило касети се направени од супер суровини, нудејќи шарени и живописни печатење перформанси. 3. Високиот квалитет на производите и редовни онлајн customr услуги се обезбедуваат.Спецификации : .Материјал : Plastic.Net Тежина : 0.17 lb.Пакет Големина : 2.9*2.9*2.1 во.Fillable капацитет : 50мл црно мастило кертриџ, 20ml боја на мастило касети.Пакетот Вклучува : . 1 x 50мл Црно Мастило Кертриџ. 1 x 20ml Жолта Мастило Кертриџ. 1 x 20ml Синозелена Мастило Кертриџ. 1 x 20ml Магента Мастило Кертриџ.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи