.

.

HeatnBond Fusible Interfacing Не-Плетени Занает Екстра-Фирма 20 x 1 Yd, Бела

HeatnBond Fusible Interfacing Не-Плетени Занает Екстра-Фирма 20 x 1 Yd, Бела

DEN 149.76

Износот
Залиха

Ширина : 20 Инчи.Не-Плетени; Fusible; Бело.Поли/Rayon Смеса.Машина Перат/Dryable.Направен во U. S. A. Heatn Bond Занает Екстра Фирма Не-Плетени Fusible interfacing одржува форма и структура од моментот кога тоа се применува, по завршување на проектот, па дури и по мијат.Целокупната цврстина на овој interfacing е доволно силна за дома décor проекти како што се ткаенина слика рамки, чинии, placemats и кутии.Нејзината флексибилност се протега на модни додатоци како што се чанти, паричници, појаси и капи.Со Heatn Bond не-плетени interfacing може да бидат сигурни дека ќе биде минимално намалување.Дополнително, не е зрно линија, што значи дека може да се сече и се примени во било која насока.Тоа парови добро со потешки тежина ткаенини кои имаат минимално да не водат.Овие својства, исто така, направи совршен за дизајнирање на везови закрпи и appliques.Heatn Bond Fusible Interfacing производи што имаат леплив примена на едната страна.Пеглање со тоа директно врз ткаенината ја елиминира потребата за basting и прикачување.Конструкција на облека или на било кој друг проект со користење на fusible interfacing е многу полесно, бидејќи не ќе shift за.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи